Strona główna Magazyn Refleksje Piękniejszy świat Beaty: Urok groszków

Piękniejszy świat Beaty: Urok groszków

0

Gdy spyta mnie ktoś o ulubiony deseń, to nawet wybudzona w środku ciemnej nocy odpowiem: GROSZKI. Bo nie zabiegają o uwagę na siłę. Są raczej spokojne, niż krzykliwe. Bo mają osobowość. Nie wdają się w niejednoznaczne interesy. Układy i układziki z innymi deseniami nie wchodzą w grę. 

 Groszki g

Dlatego ucieszyłam się, gdy wpadła mi w ręce ta tkanina. Jeszcze przed podzieleniem jej na części wiedziałam, co powstanie…

 Groszki l

Etap 1.

Przygotowuję kawałek materiału w groszki, bawełnianą koronkę, satynową wstążkę oraz pudełko chusteczek higienicznych. Na kartce papieru  rozrysowuję siatkę prostopadłościanu o wymiarach dokładnie odpowiadających pudełku. Wykrój przypinam szpilkami do tkaniny i wycinam z półcentymetrowym zapasem.

 Groszki m

 Etap 2.

W miejscu, gdzie chcę wyciągać chusteczki, wykonuję w tkaninie podłużne cięcie, krawędzie zaprasowuję do środka i powstały w ten sposób otwór obszywam kawałkami koronki bawełnianej.

Groszki d

Etap 3. 

Zszywam boki wykroju tak, aby powstał pokrowiec ściśle pokrywający pudełko. Wewnętrzne szwy wykańczam ściegiem zygzakowym maszyny. Gotowy pokrowiec ozdabiam kokardkami z satynowej wstążeczki i drobnymi perełkami. Gotowe!

Beata Norbert

Pobierz w PDF

Po piękne drobiazgi zapraszamy do sklepu Beaty Norbert:  www.zapachydoszafy.na.allegro.pl

 

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Pasta twarogowo-jajecznicowa
Następny artykułProfilaktyka w „zielonych szkołach”