Strona główna Temat dnia Oglądają, nie kupują

Oglądają, nie kupują [VIDEO]

17

Już po raz piąty Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego Odra-Film wystawiła na sprzedaż świdnickie Kino Gdynia. I znów bez efektu. Tymczasem na youtube pojawił się film, pokazujący, jak sala wygląda dziś, po blisko 2 latach od ostatniego seansu.

kino Gdynia

Screen z nagrania Daniela Kalety

Pożegnalna projekcja została zorganizowana 26 maja 2012 roku. Od tamtej pory Odra-Film systematycznie próbuje sprzedać obiekt. Początkowo cenę wyznaczono na 500 tysięcy złotych, wkrótce jednak została obniżona do 351 tysięcy. – I przy niej zostajemy – mówi Andrzej Białas, dyrektor Odra Film.

Odra Film nie była zainteresowana oddaniem obiektu miastu za przysłowiową złotówkę. – Oglądających kino jest wielu, jednak również przy najnowszym przetargu nikt nie wpłacił wadium. Będziemy próbować aż do skutku. Szpital im. Babińskiego we Wrocławiu udało się sprzedać dopiero po 6 latach, więc nie zrażamy się. Kolejny przetarg ogłosimy za 2-3 miesiące.

Jak zapewnia dyrektor, budynek jest zabezpieczony i dozorowany. Jak wygląda dzisiaj, pokazuje nagranie wykonane przez Daniela Kaletę.

Poprzedni artykułStypendia i zasiłki dla uczniów
Następny artykułCzwarte spotkanie pań w Strzegomiu