Strona główna Wydarzenia Strzegom Czwarte spotkanie pań w Strzegomiu

Czwarte spotkanie pań w Strzegomiu

0

  Zatrzymaj się na chwilę dla siebie – to hasło przewodnie spotkań organizowanych w Strzegomiu. Tym razem tematem przewodnim będzie profilaktyka  cukrzycy typu 2.

IV Spotkaie Kobiet

 Chociaż ogólnie uznaje się, ze cukrzyca typu 2 dotyczy osób po 40 roku życia, jednak , jak wskazują badania coraz częściej diagnozuje się ją u  młodych ludzi. Jedną z przyczyn cukrzycy typu 2 jest brak ruchu.  O aktywności fizycznej w profilaktyce cukrzycy będzie mówił prof. dr hab. Jan Chmura, natomiast o samej profilaktyce , z pomiarem poziomu cukru i cholesterolu do dyspozycji uczestników będą pielęgniarki ze świdnickiego Caritasu. Chociaż mamy świadomość  ogromnego znaczenia ruchu, ćwiczeń, ale często , nie bardzo nam to na co dzień wychodzi.  Jak  zmobilizować się  do  systematycznego ruchu, podpowie  Michał Szymański, instruktor wielu dyscyplin sportowych oraz form aktywności fizycznej.
Ponieważ jeszcze trwa karnawał, w programie znajdą się strzegomskie metamorfozy: prezentacja fryzur, autorstwa Damiana Azikiewicza z Strefy Stylu „Matrix”, makijaż – Maria Szymańska z Punktu Piękności. Projektantka mody i biżuterii Estera Grabarczyk ubierze  modelki, uczennice strzegomskiego LO, a będą to stroje z pokazu EKO Moda i Uroda.  Trochę dynamiki wprowadzi  Akademia Ruchu i Tańca BANS Magdy Janiak. – Serdecznie zapraszam nie tylko Panie, ale i Panów – zachęca Sabina Cebula, pomysłodawczyni i organizatorka spotkań.

 21 lutego 2014 r. ( piątek) godz. 17.30 aula LO, ul t. Kościuszki 31 w Strzegomiu

Poprzedni artykułOglądają, nie kupują [VIDEO]
Następny artykułOdchudzanie projektu dla Parku Centralnego