Strona główna Bez kategorii Piękniejszy świat Beaty: Obrączki na serwetki

Piękniejszy świat Beaty: Obrączki na serwetki

1

Odkąd mój prawie dorosły syn wygłosił opinię, że posiadanie w domu przedmiotów służących tylko i wyłącznie ozdobie i nie posiadających waloru użytkowego jest w zasadzie bez sensu, zauważyłam u siebie tendencję, że czasem gorączkowo doszukuję się tej funkcji w rzeczach, które wykonuję.

 Obrączki5

Gdy więc do niedawna wykonywałam te serwetniki, myślałam, że są po prostu ładne. I już! Teraz dodatkowo nazywam ich funkcję: pomagają zorganizować porządek na stole. Myślę, że to wystarczająco usprawiedliwia ich obecność na obiadowych serwetkach. O!

obrączki1

Etap 1.

Z zielonego filcu wycinam sześć prostokątów. Przyszykowuję również sześć drewnianych guzików oraz dwanaście krążków z bawełny w pasującym kolorze (odrysowane od kubka).

 Obrączki2

Etap 2.

Krążki zszywam po 2. Po odwróceniu na prawą stronę wypycham ociepliną odzieżową i zaszywam. Powstaje okrągła poduszeczka. Białą tkaniną obciągam również drewniane guziki.

 Obrączki3

Etap 3.

Grubą, kontrastową nicią przepikowuję okrągłą poduszeczkę – po ściągnięciu nici powstanie ładny kwiatek. Pośrodku solidnie przyszywam guzik.

 Obrączki4

Etap 4.

Z paska filcu układam obrączkę. Obydwa końce solidnie mocuję do siebie.

 Obrączki7

Etap 5,

Pozostaje jedynie przyszyć kwiatek do obrączki.

 Obrączki6

Gotowe!

 Beata Norbert

Pobierz w PDF

Po piękne drobiazgi zapraszamy do sklepu Beaty Norbert:  www.zapachydoszafy.na.allegro.pl