Strona główna Wydarzenia Świebodzice Ile Świebodzice zebrały dla WOŚP?

Ile Świebodzice zebrały dla WOŚP?

0

46 631,26 zł – tyle zebrano w Świebodzicach podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Padł kolejny rekord jeśli chodzi o kwotę zbiórki i wielką życzliwość mieszkańców miasta. W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 42 tys. zł – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

IMG_1416

Z samej licytacji przedmiotów podarowanych Sztabowi udało się zebrać 6 390 zł. Za najwięcej – bo 200 zł – wylicytowano wspaniały tort, kalendarz WOŚP poszedł za 170 zł, komplet biżuterii – 180 zł a wiekowe, ponad 60-letnie radio ufundowane przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza uzyskało kwotę 160 zł.
Cała impreza jak co roku odbywała się w hali sportowo-widowiskowej OSiR, było mnóstwo atrakcji i ważnych wydarzeń towarzyszących, jak choćby zbiórka krwi. 50 osób zgłosiło chęć podzielenia się bezcennym lekiem, ostatecznie krew oddało 28 osób. Zebrano w ten sposób 12,6 litra krwi.

Imprezę rozpoczął występ uczniów i nauczycieli z Powiatowego Zespołu Szkół, następnie były pokazy umiejętności wokalnych i tanecznych najmłodszych z przedszkoli; zaprezentowały się także szkoły podstawowe, gimnazja, uczniowie z LO oraz grupy taneczne Miejskiego Domu Kultury. Gośćmi specjalnymi świebodzickiego Finału był zespół Krąg oraz grupa Gram of Happiness. O godz. 20.00, w całym kraju zapłonęło Światełko do nieba.

W międzyczasie można było na zewnątrz zobaczyć np. militaria z Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie, wóz strażacki, były rozmaite stoiska z loteriami, aniołkami, a na zgłodniałych jak zawsze czekały smakowite przekąski: ciasta, kawa, herbata, wojskowa grochówka i wiele innych. Po raz kolejny honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

 

Poprzedni artykuł„Szóstka” w sieci
Następny artykułŚwidnica zebrała ponad 70 tysięcy złotych! [FOTO/VIDEO]