Strona główna Wydarzenia Świdnica „Szóstka” w sieci

„Szóstka” w sieci

1

Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy działa w międzynarodowym programie E-Twinning plus. Projekty prowadzone w ramach tego programu są inicjatywą nauczycieli języka angielskiego Magdaleny Zawadzkiej, Katarzyny Gabrylczuk i Iwony Futkowskiej. W tym roku uczniowie naszej szkoły w ramach programu E-Twinning biorą udział w projekcie Together 4 Europe.

etwinning plus SP6

 E-Twinning to przede wszystkim łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

 Tegoroczny projekt jest projektem E-Twinning Plus. E-Twinning Plus wspiera relacje między ludźmi, co stanowi jeden z głównych celów polityki sąsiedztwa opracowanej w 2004 roku. W bieżącym roku szkolnym do projektu Together 4 Europe Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy przystąpiła wraz ze szkołami z Gruzji, Turcji i Litwy.