Strona główna Temat dnia Dwa miliony na ulicę Bystrzycką

Dwa miliony na ulicę Bystrzycką

17

Dofinansowanie do gruntownej modernizacji ulicy Bystrzyckiej w Świdnicy znalazło się na krótkiej liście dotacji z II etapu Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Wojewoda Dolnośląski przyznał w sumie 12 dotacji. Obok powiatu świdnickiego beneficjentem jest także gmina Strzegom.

Bystrzycka 2

Powiat otrzyma na remont 3,2 km ulicy Bystrzyckiej (od ul. Westerplatte do wiaduktu i zjazdu w kierunku Kraszowic) 2 miliony 61 tysięcy złotych. Nie ma wątpliwości, że zmorą kierowców nie są wyłącznie dziury. Cała droga jest źle wyprofilowana na łukach, ma fatalną geometrię. Wszystko to razem sprawia, że bardzo często dochodzi tu do uszkodzeń samochodów, kolizji i wypadków. Ulica Bystrzycka jest fragmentem wiodącej do Bystrzycy Górnej drogi  numer 2876D.

– Remont ulicy Bystrzyckiej w Świdnicy to priorytetowa sprawa – mówi Sabina Cebula z zarządu powiatu. – Uzyskanie promesy w wysokości 2 mln jest niewątpliwie okazją, której nie można nie wykorzystać, aby droga przebiegająca przez  Świdnicę w kierunku Lubachowa, Zagórza była odremontowana, bezpieczna i po prostu wygodna.

Wiadomo jednak, że dotacja nie pokryje całości remontu. Jeszcze jesienią Rada Miejska w Świdnicy zadecydowała o przyznaniu wsparcia w wysokości 25% inwestycji, nie więcej niż milion złotych. Zabraknie około 600- 800 tysięcy. Powiat liczy na to, że część uda się zaoszczędzić na przetargu. Prowadzone są także rozmowy z gminami o kolejnym wsparciu. W budżecie powiatu wystarczających środków nie ma. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie ogłoszony przetarg i kiedy rozpocznie się remont.

Ponad milion złotych pozyskała także gmina Strzegom. Środki mają być przeznaczone na odnowienie dróg gminnych w centrum miasta, m.in. Świdnickiej, Krótkiej, Ogrodowej, Bohaterów Getta i św. Tomasza.

asz

Poprzedni artykułWażne zwycięstwo kadetek w Lubaniu
Następny artykułBędzie Świdnicka Rada Miejska Seniorów?