Strona główna Temat dnia Pociąg z Wrocławia już dzisiaj

Pociąg z Wrocławia już dzisiaj

38

Już dzisiaj, 15 grudnia po raz pierwszy będzie można pojechać bez przesiadek autobusem szynowym Kolei Dolnośląskich ze Świdnicy do Wrocławia. Po 13 latach miasto odzyskuje połączenie kolejowe ze stolicą województwa. W niedzielę zostanie otwarty dla podróżnych dworzec Świdnica Miasto.

plakat otwarcie dworca 1

Tego dnia wszystkie pociągi przewoźnika na trasie Świdnica-Wrocław-Świdnica będą bezpłatne. Specjalny pociąg promocyjny wyjeżdża z dworca głównego we Wrocławiu o godz. 13.01. W Świdnicy pasażerów czeka moc atrakcji związanych z otwarciem dworca kolejowego, na które zaprasza Miasto Świdnica. W godz. 14.00-19.00 w wyremontowanym – secesyjnym obiekcie zaplanowano m. in. występy artystyczne, pokazy taneczne, wystawy kolejowe, muzykę na żywo – kolejowy blues, otwarcie wystawy prac z warsztatów malowania bombek, a także konkursy z upominkami.

Bilet ze Świdnicy do Wrocławia w pociągach Kolei Dolnośląskich kosztuje  5 zł, w obie strony wychodzi jeszcze taniej – tylko 8 zł, a bilet powrotny nie traci ważności przez 6 dni. Osoby, które jeżdżą systematycznie mogą kupić bilet miesięczny za 180 zł i codziennie podróżować komfortowo i bezpiecznie. W  pociągach można również przewieźć duży bagaż lub rower za złotówkę.

Dodatkowo pasażerowie Kolei Dolnośląskich mogą korzystać ze zniżek w świdnickiej komunikacji miejskiej w ramach zintegrowanego biletu miesięcznego – „wspólny przejazd”.  Podróżni korzystający z biletu miesięcznego Kolei Dolnośląskich na trasie Świdnica Miasto-Wrocław Główny za normalny bilet miesięczny w świdnickim MPK  zapłacą ponad 3 razy taniej, bo od 23 do 31 zł w zależności od wybranych stref.

Pobierz rozkład jazdy

plakat otwarcie dworca 2

Poprzedni artykułRenifery, Mikołaj i choinki [FOTO]
Następny artykułKonkurs na najładniejszą kartkę świąteczną