Strona główna Wydarzenia Kolorowy dach nad głową

Kolorowy dach nad głową

1

Choć Ośrodek Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych w Uciechowie przeżywa poważne kłopoty, nie zabrakło i radosnych akcentów. Za sprawą świdnickiego  Leroy Merlin podopieczni schroniska dostaną bajecznie kolorowe, wygodne budy i mnóstwo innych prezentów. Już po raz szósty market zorganizował akcję „Dach nad głową”, w którą włączyli się uczniowie wielu szkół i spora grupa miłośników zwierząt. Najlepsza drużyna dostanie cenne nagrody.

budy 5

W sobotnie przedpołudnie dzieci z ze Szkół Podstawowych nr 1,6, 315 i 105 ze Świdnicy, a także społecznej szkoły podstawowej prowadzonej przez Fundacje Naszej Szkole i placówek z Pszenna oraz Witoszowa złapały za pędzle, by przygotowane wcześniej budy pokryć kolorowymi obrazkami. Artystycznym zmaganiom przyglądali się czworonożni podopieczni schroniska w Uciechowie i Szkoły Tresury Psów Dog Expert. Psy z anielską cierpliwością znosiły głaskanie dziesiątek rąk. W akcję zaangażowali się również Sklep Zoologiczny Animals24 i producent szwedzkiej karmy Husse. Od obu firm psy otrzymały moc prezentów – karmę, miski, posłania, smycze, zabawki. W ten dzień zjawiło się także sporo prywatnych osób, które przekazały kolejne podarunki. Dzici i dorośli oblegali stoisko Adama Sikory. Himalaista od lat pomaga bezdomnym zwierzętom.

Na prace małych budowniczych jak zawsze będzie można głosować. W ciągu tygodnia  wszystkie budy zostaną wyeksponowane na terenie sklepu. Twórcy budy, którzy zdobędą najwięcej głosów wygrają wejściówkę dla swojej klasy do kina oraz bon na zakupy o wartości 1000 zł.

 

Poprzedni artykułOsiemnastka Dni Gór
Następny artykułCo to, gdzie to? Zagadka nr 69 [KONKURS]