Strona główna Kultura „Zwykli bohaterowie” ze Świdnicy

„Zwykli bohaterowie” ze Świdnicy

5

Oboje z pasją i bezinteresownie pomagają chorym. Ona – mimo własnego cierpienia od kilkunastu lat wspiera osoby cierpiące na stomię, on – organizuje akcje krwiodawstwa i pomocy dla dzieci chorych na białaczkę. Świdniczanie Róża Bąba i Rafał Klemczak zostali zgłoszeni do ogólnopolskiej akcji „Zwykły Bohater”.

roza baba2

Rozalię Bąbę, założycielkę i prezesa świdnickiego Towarzystwa Opieki nad Chorymi ze Stomią „Życie” zgłosiła Monika Kaczmarczyk, wdzięczna za pomoc, jaką pani Róża otoczyła jej ojca. Nie tylko wskazała drogę, jak żyć z tą, przez wielu uważanych za wstydliwą, chorobą, ale także wsparła rodzinę w najtrudniejszych chwilach, gdy ojciec umierał. Jak podkreśla zgłaszająca, Róża Bąba na zawsze pozostanie dla niej aniołem.

krew (9) zm

Rafała Klemczaka zgłosił Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych wdzięczny młodemu świdniczaninowi za obudzenie cennych postaw w uczniach. W uzasadnieniu czytamy, że Rafał Klemczak jest znakomitym organizatorem, entuzjastą i człowiekiem, który sam czerpie radość z pomagania. Jest prezesem KHDK „Kropla Życia”, który od kilku lat organizuje akcje poboru krwi, angażując w nie najróżniejsze środowiska. Jest również współzałożycielem Stowarzyszenia „Jula”, które niesie pomoc dzieciom chorym na białaczkę.

Zwykły Bohater to  akcja prowadzona przez Bank BPH wspólnie z TVN oraz Onet. – Dzięki niej miliony Polaków mogą zobaczyć, jak wiele jest wśród zwykłych ludzi uczciwości, bohaterstwa, spontanicznej odwagi – piszą organizatorzy. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca października. Jury wybierze 9 najciekawszych historii, a internauci zdecydują o wyborze trzech osób. Na zwycięzców czeka po 200 tysięcy złotych. Pozostałych sześciu otrzyma po 10 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułSkorzystaj z giełdy pracy
Następny artykułDzień mediacji w prokuraturach