Strona główna Bez kategorii Szlachetna Paczka czeka na wolontariuszy

Szlachetna Paczka czeka na wolontariuszy

0

W ubiegłym roku pomogli tysiącom ludzi z całej Polski. W Świdnicy wsparcie otrzymało 30 rodzin, do których dotarło 11 wolontariuszy. Tym razem do potrzebujących rodzin dotrze w tym roku 12 SuperW. Drużyna ta nie jest jednak w całości skompletowana. Aby do niej dołączyć, wystarczy wejść na www.superw.pl, wybrać rejon i zarejestrować się. Wolontariuszami mogą zostać osoby pełnoletnie, dla których ważna jest mądra pomoc. Na zgłoszenia organizatorzy akcji Szlachetna Paczka czekają do 22 października.

szlachetna paczka

Aby znaleźć prawdziwą biedę, nie wystarczy dobra wola.  W Szlachetnej Paczce niezbędni są wolontariusze, czyli SuperW, a tych ma być w całej Polsce ponad 9000. Wolontariusz Paczki dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Dla wielu z nich już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami. Do zadań wolontariusza należy: spotkanie z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej i dobór tych, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji, współpraca z darczyńcami przygotowującymi paczki oraz współpraca z innymi wolontariuszami w rejonie m.in. poszukiwanie darczyńców, organizacja magazynu, transport paczek.

Najważniejsze w życiu

SuperW to kluczowa postać w Szlachetnej  Paczce. Dla 68 proc. wolontariuszy udział w projekcie był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, 80 proc. jest przekonanych, że na trwałe zwiększyła się u nich otwartość na innych ludzi, ponad połowa deklaruje, że bardziej ufa innym.

Paczka jednoczy naprawdę

Tylko w 2012 roku Szlachetna Paczka dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Co roku w przemyślany sposób jednoczy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu.

Jak się zgłosić?

1. Wejdź na stronę: www.superw.pl.

2. Znajdź na mapie rejon Paczki, który leży najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.

3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i czekaj na zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną.

O naborze Swidnica24.pl informowała także w artykule „Dołącz do drużyny SUPERW”

Poprzedni artykułMaraton filmowy dla Natalki
Następny artykułChciał przekupić policjantów