Strona główna Wydarzenia Świdnica Rajd na dobry początek

Rajd na dobry początek

0

170 uczestników, prawie 25 km  trasy, piękna pogoda i wspaniałe widoki. Przyszli mechanicy wyruszyli na tradycyjny rajd.

rajd 3

 Rajd Mechanika na stałe wpisał się już w kalendarz jesiennych imprez Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Zamysłem rajdu jest integracja uczniów klas pierwszych oraz popularyzacja pieszych wędrówek i aktywnego trybu życia. Za tegoroczny kierunek uczestnicy obrali Rudawy Janowickie.

Pierwsza 27-osobowa grupa z opiekunami –  Pauliną Chudy, Agnieszką Rogozińską i  Beatą Netkowską wyruszyła  autobusem na Przełęcz Karpnicką, stamtąd już pieszo do schroniska „Szwajcarka”, gdzie był zaplanowany nocleg. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku grupa wyruszyła na wędrówkę szlakiem niebieskim, mijając po drodze zgrupowania skałek, tworzących fantazyjne kształty: Fajka, Starościńskie Skały, Piec czy Skalny Most to niektóre z nich. Pogoda dopisywała, świeciło słońce, a widoki zachwycały kolorami jesieni. Dalsza trasa wiodła szlakiem żółtym na Mniszkowską Polanę, a droga powrotna szlakiem niebieskim. W schronisku czekał obiad i zasłużony odpoczynek, a wieczorem – ognisko i pieczenie kiełbasek. Na drugi dzień dołączyli uczniowie klas pierwszych z wychowawcami. Dla nich przygotowana była trasa szlakiem zielonym przez skałki Krowiarki na Zamek Bolczów i powrót szlakiem żółtym do Janowic Wielkich. W ruinach Zamku Bolczów spotkały się wszystkie grupy, łącznie około 170 osób i  był to czas na pamiątkowe zdjęcia, rozmowy i wzajemne poznawanie się w nieco innych okolicznościach niż te na szkolnych korytarzach.Organizatorem  Rajdu Mechanika po raz pierwszy była Pani Paulina Chudy, nauczycielka geografii.

Poprzedni artykułWieczór z tangiem
Następny artykułRemontują prawdziwego kolosa [FOTO]