Strona główna Kultura Wieczór z tangiem

Wieczór z tangiem

4

Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Konsulat Republiki Włoskiej we Wrocławiu zapraszają na Wieczór z tangiem, który odbędzie się w środę 23 października o godzinie 18:30 w świdnickim teatrze. Na scenie obejrzymy występ tancerzy Pablo Moyano i Roberty Beccarini oraz pianisty Rosario Mastroserio. Wstęp na występ jest bezpłatny.

RobertayPablo res

W ramach organizowanego przez Włoski Instytut Kultury w Krakowie XIII Tygodnia Języka i Kultury Włoskiej na Świecie w świdniczanom zaprezentują się tancerze z akompaniamentem pianisty. W tym roku wydarzenia promujące włoską kulturę i język zagoszczą również w Świdnicy. Tradycyjnie w październiku organizuje się spotkania z muzyką, językiem  nauką i sztuką włoską. Jest to cykl imprez promujących Italię organizowany przez Włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz krajowe Instytuty Kultury Włoskiej na całym świecie.

Para, która zaprezentuje się w Świdnicy to profesjonalni tancerze tanga salon i tanga escenario, charakteryzują się eleganckim i wyrafinowanym stylem pełnym dynamiki i ekspresji. Współpracują z najważniejszymi włoskimi teatrami, biorąc udział w prestiżowych wydarzeniach artystycznych na światowym poziomie.

Obecnie jako członkowie zespołu Raffaela Paganiniego występują we włoskich teatrach w spektaklu “Momenti di Tango” (Chwile Tanga) a w sezonie zimowym 2013 jako para solistów wezmą udział w  tournée w nowym przedstawieniu Miguela Angel Zotto “Zotto in Concerto”, które miało swój debiut  podczas letniego sezonu w  Teatro Petruzzelli w Bari.

Data: 23.10.2013, godzina: 18:30

Miejsce: Teatr Miejski, Rynek 43, Świdnica

Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona

Więcej informacji: http://www.sok.com.pl/tango/

Patronat honorowy: Konsulat Republiki Włoskiej we Wrocławiu

Poprzedni artykułTrzeba stawiać na młodzież. Rozmowa z Magdaleną Sadowską
Następny artykułRajd na dobry początek