Strona główna Wydarzenia Świdnica Przeżyli razem sześćdziesiąt dziewięć lat!

Przeżyli razem sześćdziesiąt dziewięć lat!

0

Ona miała 19, on 21 lat, gdy 7 lutego 1944 roku w miejscowości Skałat koło Tarnopola powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. Waleria i Franciszek Suchodolscy ze Świdnicy są rekordzistami wśród złotych i diamentowych par, które prezydent Bronisław Komorowski odznaczył medalami ze długoletnie pożycie małżeńskie. Podczas wzruszającej uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego marsz Mendelssohna brzmiał wiele razy, a życzeniom nie było końca.

Waleria i Franciszek Suchodolscy

Waleria i Franciszek Suchodolscy z rodziną

Jubileusze świętowało aż 10 par, 9 ze Świdnicy i jedna z gminy Świdnica. Życzenia składali kierowniczka USC, Dorota Kruźlak, prezydent Wojciech Murdzek i zastępca wójta gminy Świdnica, Zbigniew Kanicki. Wszyscy podkreślali, jak pięknym dowodem na prawdziwą miłość są wszystkie uhonorowane medalami pary. Nie zabrakło szampana, kwiatów, upominków, a także życzeń od najbliższych. Dla jubilatów zatańczył Zespół Pieśni i Tańca Jubilat i Formacja Tańca Nowoczesnego ze Świdnickiego Ośrodka Kultury oraz dziecięce Koraliki z Młodzieżowego Domu Kultury.

– Bardzo się cieszę, że rodziców w końcu udało się namówić – śmieje się córka państwa Suchodolskich. – Opierali się przy 50. i 60. rocznicy ślubu, w końcu powiedziałam „dosyć” i wysłałam dokumenty w sprawie medalu. Rodzice zawsze byli zgodnym małżeństwem i wspierali się w najtrudniejszych chwilach. Nie byli zbyt wylewni w okazywaniu uczuć, ale ja i nieżyjący już brat zawsze wiedzieliśmy, że się kochają. Mama przez całe życie zajmowała się domem, tata pracował w CRS przez 40 lat, bez jednego dnia zwolnienia. Dziś mama już nie jest w tak dobrej jak kiedyś formie, ale ojciec wciąż nas wszystkich zadziwia sprawnością fizyczną i intelektualną. Rodzice doczekali się trojga wnuków i trojga prawnuków.

Lista małżeństw odznaczonych medalami za długoletnie pożycie małżeńskie

w dniu 5 października  2013 roku

Marianna i Edward Betlejowie – 60 lat małżeństwa

Krystyna i Leopold Jawieniowie  – 60 lat małżeństwa

Eugenia i Wiktor Jurałowiczowie   – 55 lat małżeństwa

Genowefa i Józef Kleccy – 50 lat małżeństwa

Małgorzata i Wojciech Misiewiczowie – 50 lat małżeństwa

Joanna i Leon Niekrasz – 50 lat małżeństwa

Olga i Stanisław Orzoł – 50 lat małżeństwa

 Adela i Wiesław Starke – 50 lat małżeństwa

 Waleria i Franciszek Suchodolscy  – 69 lat małżeństwa

  Helena i Michał Łyczkowscy – 50 lat małżeństwa

 

 

 

 

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Urodzinowe kanapeczki
Następny artykułMariusz Szczygieł: Odnoszę sukcesy w słuchaniu