Strona główna Wydarzenia Świdnica Witaj szkoło

Witaj szkoło [FOTO]

5

3.855 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów – prowadzonych przez miasto –  w poniedziałek, 2 września rozpoczęło nowy rok szkolny w Świdnicy, w tym 910 w klasach pierwszych. Dodatkowo 376. dzieci będzie uczęszczać do „zerówek” w szkołach podstawowych. Z zajęć w miejskich przedszkolach skorzysta 818 dzieci. Pracę w tym roku straciło dwóch nauczycieli. 

W trakcie wakacji w placówkach przeprowadzono liczne remonty i prace konserwacyjne o wartość ponad 1 mln zł. Do zupełnie odmienionej wizualnie szkoły pójdą uczniowie Gimnazjum nr 3. W obiekcie zakończyły się prace w ramach projektu termomodernizacji.

Od września, rozpoczyna się kolejna 5-letnia kadencja dyrektorów – wyłonionych w konkursie – w czterech placówkach:  Danuta Wencko, Miejskie Przedszkole nr 6, Alicja Karol, Szkoła Podstawowa nr 1, Małgorzata Pielach, Szkoła Podstawowa nr 105, Tomasz Całka, Gimnazjum nr 4.

Zmiana na stanowisku dyrektora nastąpiła w Gimnazjum nr 3. Dotychczasową szefową placówki – Jolantę Giergiczną-Siwkin, która odeszła na emeryturę, zastąpiła dotychczasowa kierownik nadzoru pedagogicznego – Iwona Kasprzyk.

Dodajmy, że 9. nauczycieli w wyniku egzaminu zdanego w końcu sierpnia uzyskało stopień nauczyciela mianowanego.

Miejską inauguracja roku szkolnego 2013/2014 miała miejsce dziś o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 4. 

Kolejne wakacje już za 299 dni.

Poniżej zdjęcia z inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 6 i Szkole Podstawowej nr 4.

Poprzedni artykułDo projektów mają dobrą rękę
Następny artykułKolejna, pechowa porażka Stali