Strona główna Wydarzenia Świebodzice Festiwal Tajemnic. Samoloty lądują w Świebodzicach

Festiwal Tajemnic. Samoloty lądują w Świebodzicach

2

Świebodzickie lądowisko znowu będzie gościć repliki starych samolotów. W dniach 16-18 sierpnia szykuje się impreza pod nazwą I Dolnośląski Festiwal Tajemnic w Zamku Książ – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

18 sierpnia zaplanowano pokaz akrobacji replik samolotów z czasów I wojny światowej w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej z Czech „Kindernay`s Flying Circus”. Samoloty będą stacjonować w Świebodzicach. Jak informuje Grzegorz Glegoła, szef Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach, przylecą do nas Sopwitch CAMEL oraz Fokker EIII.

***

I Dolnośląski Festiwal Tajemnic to jedno z ciekawszych wydarzeń historyczno – popularnonaukowe w sezonie, skierowane przede wszystkim do fascynatów dawnych dziejów, osób spragnionych wiedzy i poszukiwaczy przygód. Różnorodny wachlarz tematyczny prelekcji połączony z licznymi badaczami to niezwykła okazja, by poznać najmocniej skrywane tajemnice z naszego regionu (a więc województwa słynącego z niewyjaśnionych sekretów i tzw. „białych plam”). Organizatorzy przygotowali ponad 25 wykładów i 15 projekcji (w tym widowiskowy film „Nosferatu” z muzyką na żywo), sprowadzili nieudostępnianą turystom wystawę Muzeum Medycyny Sądowej oraz przewidzieli szereg tak wspaniałych atrakcji dodatkowych jak inscenizacje historyczne, podniebne pokazy lotnicze, ucztę historyczną czy lekcje poszukiwawcze. Scenerią dla tych wszystkich niezwykłych wydarzeń zostanie Zamek Książ w Wałbrzychu, obiekt, który przez swoją wojenną przeszłość nierozerwalnie kojarzy się z zaginionymi w wojennych zawieruchach  skarbami Dolnego Śląska.

 Więcej na www.ksiaz.walbrzych.pl

Poprzedni artykuł„Piękniejsza Polska” ze Świdnicy
Następny artykułŚKPR zorganizował „Zmagania Narodów”