Strona główna Sport Inne ŚKPR zorganizował „Zmagania Narodów”

ŚKPR zorganizował „Zmagania Narodów”

0

Świdnicki Klub Piłki Ręcznej był organizatorem zawodów rekreacyjno-sportowych, które w sobotę 3 sierpnia w ramach I Zjazdu Wszystkich Świdniczan odbyły się na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji. „Zmagania Narodów” otworzono barwnym korowodem flag i złożeniem przysięgi fair play w świdnickim Rynku.

 

Aż nazbyt łaskawa pogoda i lejący się z nieba żar z pewnością wystraszyła część zadeklarowanych uczestników, ale ci, którzy stawili się na arenie zmagań bawili się przednie. Organizatorzy przewidzieli dla nich szereg ciekawych konkurencji, między innymi wyścig kapslowy Tour de Świdnica, żartobliwe zawody strongmena – Tytan znad Bystrzycy czy Książęcą Rikszę czyli rowerowy tor przeszkód. Na deser był Gryz Bolka – czyli jedzenie sławnego świdnickiego ciasta niezwykłymi sztućcami i turniej przeciągania liny. W zawodach wystartowali między innymi świdniczanie ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Grecji.

Najstarszy zawodnik miał 60 lat, najmłodsza zawodniczka miała lat 6. Zawodnik z najdalszego miejsca od Świdnicy przybył z Chicago w USA. ŚKPR organizował Zmagania Narodów na zlecenie Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

/ŚKPR Świdnica/

Poprzedni artykułFestiwal Tajemnic. Samoloty lądują w Świebodzicach
Następny artykułNastawniczy pod sąd