Strona główna Bez kategorii Świdnicki imprezownik

Świdnicki imprezownik

2

Odkąd pamiętam, zawsze narzeka się na pochmurny i deszczowy lipiec. W tym roku przyjemne zaskoczenie i ostatni weekend tego miesiąca zapowiada się bardzo sympatycznie. Nie tylko ze względu na błękitne niebo i egipskie upały, ale i dobre humory mieszkańców Świdnicy. Co prawda nie udało się przeprowadzić specjalistycznych badań o zadowoleniu wśród świdniczan, jednak przemieszczając się dziś arteriami miasta można było zauważyć wiele uśmiechniętych twarzy. Jak co tydzień mam dla was kilka propozycji na nadchodzący weekend. W pigułce przydatne informacje o zbliżających się wydarzeniach i miejscach, które warto odwiedzić.

 

***

Dla wszystkich spragnionych akcji w kinie mam dobre wieści. Dwie ciekawe premiery w piątkowy wieczór to dobry pomysł na rozpoczęcie weekendu.

Nazwa: Wolverine

Miejsce: Świdnica, Cinema3D

Data i godzina: 26.07.2013 / godzina: 19:15, 22:00

Wstęp: Bilet normalny  18 zł, ulgowy 16 zł

Hugh Jackman ponownie w roli tajemniczego, obdarzonego niezwykła mocą Wolverine’a, który wyrusza do współczesnej Japonii. Stawia tam czoła nie tylko obcej kulturze, lecz także śmiertelnie groźnym wrogom, którzy gotowi są na wszystko, by go zniszczyć.  Wolverine odkryje swoje słabości, zyskując przy tym siłę, o której dotąd mógł tylko marzyć, a jego los zmieni się na zawsze…

***

Nazwa: RED 2

Miejsce: Świdnica, Cinema3D

Data i godzina: 26.07.2013 / godzina: 19:45, 22:15

Wstęp: Bilet normalny  18 zł, ulgowy 16 zł

Kontynuacja wielkiego hitu o grupie bardzo doświadczonych agentów, którzy raz udowodnili już światu, że stara gwardia wciąż trzyma się mocno i każdego kto jej zagraża zlikwiduje lekko, łatwo i przyjemnie. Tym razem będzie jeszcze śmieszniej, jeszcze szybciej i bardziej wybuchowo… no i trzeba będzie ocalić nie tylko własną skórę, ale cały świat.

 ***

Nazwa: Międzynarodowy Festiwal Organowy

Miejsce: Katedra świdnicka

Data i godzina: 26.07.2013 / godzina: 19:00

Wstęp: Wolny

W piątek, 26 lipca 2013 roku o godzinie 19.00 odbędzie się w Świdnicy ostatni koncert Międzynarodowego Festiwalu Organowego Chorda Auxit. Wystąpi organista ze ścisłej światowej czołówki wirtuozów Bernhard Haas. To niezwykle perfekcyjny muzyk o niezwykłej wrażliwości artystycznej i najwyższych wymaganiach względem strony kolorystycznej organów. Próby przed koncertem Profesora Bernharda Haasa trwają często całe noce, gdyż wypróbowuje on każdą możliwą kombinację głosów organowych by znaleźć tę najlepszą. Słuchaczowi w czasie koncertu udziela się wrażenie doskonałej spójności brzmienia i czytelnej logiki wykonywanych dzieł.

Koncert rozpocznie się sonatą A-dur F. Mendelssohna, która nazywana jest „ślubną”. Mimo pogodnego początku w dalszej jej części pojawia się melodia pieśni „Aus tiefer Not” (ps. 130 Z głębokości wołam do Ciebie, Panie). Koncert uzupełnią mniejsze dzieła J.S. Bacha, M. Regera i współczesnego niemieckiego kompozytora Roberta PH Platz. Festiwal zakończy się czterema fugami na temat B-A-C-H Roberta Schumanna.

Serdecznie zapraszamy!

***

Nazwa: XIV Międzynarodowy Festiwal Bachowski

Uczta melomana trwa już ponad tydzień, a przed miłośnikami muzyki klasycznej kolejne, wyjątkowo atrakcyjne koncerty. Już dzisiaj będzie można obejrzeć rewelacyjny spektakl muzyczny, w którym reżyser zderzył opery z różnych epok. Natomiast w sobotę w Kościele Pokoju z towarzyszeniem Capelli Cracoviensis wystąpi wirtuoz skrzypiec Giuliano Carmignola, który zagra na oryginalnym Stradivariusie. Festiwal potrwa do 4 sierpnia. Sprawdź, jakie koncerty w ten weekend:

piątek 26 lipca

13.00 Muzeum Dawnego Kupiectwa

muzyka na lunch mini koncert oraz demonstracja

fortepianu stołowego / prowadzenie: Marek Pilch

20.15 Muzeum Dawnego Kupiectwa

salon romantyczny KUHLAU KUMMER WEBER

ENSEMBLE CHRISTOPHORUS

spektakl

21.30 nowa scena w dawnym kościele zimowym

ul. Księżnej Agnieszki 12-14 oraz Kościół Pokoju

NOBODY EVER LIKED IT

inscenizacja CezaryTomaszewski scenografia

Tomasz Kowalski dramaturgia Justyna Wąsik

kostiumy Agnieszka Klepacka Maciej Chorąży

Walka Tankreda z Kloryndą MONTEVERDI

Il Combattimento di Tancredi e Clorinda

Krystian Krzeszowiak tenor ENSEMBLE EXTEMPORE

Księżycowy Pierrot SCHÖNBERG Pierrot lunaire

Marzena Lubaszka sopran FRANZ MARC ENSEMBLE

Jerzy Sojka flet Jakub Sztencel klarnet Maciej

Czepielowski skrzypce / altówka Teresa Kamińska

wiolonczela Mariusz Klimsiak fortepian

sobota 27 lipca

bach & breakfast: dolnośląski szlak organowy

10:00 Strzegom 12:00 Jawor 13:00 Legnickie Pole

prowadzenie: Marcin Armański (dojazd własny)

18.00 Kościół Pokoju

koncert specjalny VIVALDI Sinfonie & Concerti

CAPELLA CRACOVIENSIS Giuliano Carmignola

21.30 kościół św. Krzyża

viola da gamba barok francuski

Vittorio Ghielmi viola da gamba Luca Pianca lutnia

niedziela 28 lipca

muzyka w liturgii 10.00 Kościół Pokoju 12.30 Katedra

BACH & GOMÓŁKA

Sławomir Bronk alt Marcin Armański organy

21.30 Kościół Pokoju

bezsenność STRAUSS WAGNER WOLF

Ewa Zeuner alt Johannes Wul*-Woesten fortepiano

***

Nazwa: 54. Krajowa Wystawa Psów Rasowych

Miejsce: Hala OSiR, Świebodzice

Data i godzina: 27.07.2013 / godzina: 10:00

Wstęp: Bilet normalny 6 zł/ulgowy 3 zł

Spaniele, shitzu, pekińczyki, grzywacze chińskie, bulteriery – te i inne psy rasowe zobaczymy podczas 54. Krajowej Wystawy Psów Rasowych CWC i III Wystawy Krajowej Psów grupy IX, która w ten weekend odbędzie się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach. Psie piękności będą się prezentować w sobotę i niedzielę, 27 i 28 lipca. będzie można oglądać w sobotę od godz. 15.00, zaś w niedzielę już od godziny 10.00. Jak zawsze podczas wystawy będzie można zaopatrzyć się w akcesoria do pielęgnacji i żywienia psów. Organizatorem wystawy jest Związek Kynologiczny Oddział w Wałbrzychu.

Więcej o wystawie – www.zkwp-walbrzych.pl

 ***

Nazwa: Piłkarski turniej drużyn podwórkowych

Miejsce: Boiska ŚOSiR, ul. Śląska 35, Świdnica

Data i godzina: 27.07.2013 / godzina: 12:00

Wstęp: Wolny

Sobota ciekawą będzie dla miłośników amatorskiej piłki nożnej. Upowszechnianie sportu wśród młodzieży i aktywne uczestnictwo dzieci i młodzieży w zawodach sportowych to niezwykle ważna działalność mająca na celu poprawę zdrowego stylu życia. Co prawda termin zapisów już za nami, ale dla kibiców jest to dobry sposób na spędzenie wolnego sobotniego popołudnia.

***

 Nazwa: Zajęcia FITNESS na basenie letnim

Miejsce: Basen otwarty, Świdnica

Data i godzina: 27.07.2013 / godzina: 13:00

Wstęp: Wolny

OSiR i CENTRUM FITNESS BODY ART  zapraszają na darmowe zajęcia ZUMBY, BOOT CAMP, SPINNING, BODY SHAPE oraz zawody CROSSFIT w soboty i niedziele na basenie odkrytym w Świdnicy o godz. 13.00. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych instruktorów.

A podczas weekendowych upałów warto wybrać się również na basen w Świebodzicach, Strzegomiu i Dobromierzu. Przedstawiamy ceny biletów w wybranych miejscach:

Świebodzice, ul. Rekreacyjna 1: Bilet normalny 6 zł / ulgowy 3 zł.

Strzegom, ul. Mickiewicza: Bilet normalny 10 z ł/ ulgowy 5 zł

(cennik szczegółowy na www.osir.strzegom.pl

 Dobromierz, ul. Podgórna 58: Bilet normalny 7 zł / ulgowy 3,50 zł

 ***

 Trójka z przodu i bezchmurne niebo. Tak w skrócie zapowiada się nadchodzący weekend. Specjaliści od pogody twierdzą, że na świdnickich termometrach zobaczymy 35 kresek. Istne lipcowe szaleństwo. W te gorące dni pamiętajcie o zabezpieczeniu przed słońcem, bo co za dużo, to niezdrowo! Udanego weekendu życzę.

 

MJ

Poprzedni artykułSukces strzegomskiej piłkarki
Następny artykułZmagania zaprzęgów w Mistrzostwach Polski