Strona główna Sport Piłka nożna Sukces strzegomskiej piłkarki

Sukces strzegomskiej piłkarki

0

Piłkarka AKS–u Strzegom Martyna Lewandowska, występująca w zespole Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej została mistrzynią Polski dziewcząt w kategorii wiekowej do lat 16. Impreza mistrzowska odbyła się w dniach 13–19 lipca w Łodzi. W XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce nożnej kobiet, mającej rangę mistrzostw Polski, wzięły udział dziewczęta urodzone w 1997 roku i młodsze. W sumie wystartowało 8 zespołów reprezentujących wojewódzkie związki piłkarskie w Polsce.

Drużyna Dolnośląskiego ZPN, której czołową zawodniczką jest Martyna Lewandowska występująca w linii pomocy, rozpoczęła zawody od porażki 0:1 z Mazowieckim ZPN. Dwie kolejne wygrane pozwoliły podopiecznym Adama Ciupińskiego awansować do półfinałów. W 1/2 finału młode Dolnoślązaczki okazały się lepsze od swoich koleżanek z Małopolskiego ZPN, wygrywając 3:2. W meczu finałowym, rozegranym na stadionie ekstraklasowego Widzewa Łódź, Dolny Śląsk pokonał Śląsk 1:0. „Złotego gola” zdobyła Angelika Rubin. Trzecią lokatę zajęły zawodniczki z Małopolski, które lepiej egzekwowały rzuty karne od piłkarek z Wielkopolski.

Wywalczenie złotych medali przez dziewczęta z Dolnego Śląska to niewątpliwy i spektakularny wynik młodych piłkarek, które zasłużenie osiągnęły ten wielki sukces – czytamy na stronie internetowej Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Mecze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej na MP:

Spotkania grupowe:
Dolnośląski ZPN – Mazowiecki ZPN 0:1
Dolnośląski ZPN – Lubelski ZPN 6:0
Dolnośląski ZPN – Wielkopolski ZPN 1:0

Półfinał:
Dolnośląski ZPN – Małopolski ZPN 3:2

Finał:
Dolnośląski ZPN – Śląski ZPN 1:0

Poprzedni artykułMiłość niemożliwa? Sukces na festiwalu [FOTO]
Następny artykułŚwidnicki imprezownik