Strona główna Temat dnia Powiat się wyprzedaje

Powiat się wyprzedaje

3

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy rozstrzygnąć się mają trzy kluczowe przetargi na sprzedaż nieruchomości należących do powiatu świdnickiego. Najważniejsza i zarazem najciekawsza oferta to dawna siedziba Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej. Ten  budynek położony w urokliwej okolicy na nowego właściciela czeka od października zeszłego roku – informuje Piotr Dębek, rzecznik starostwa.

Mimo że nie powiodły się dwa przetargi i dwie próby rokowań, powiat nie obniży ceny.  To nadal będzie 2,7 miliona złotych. Cena budynku pałacowego ustalona w rokowaniach zostanie pomniejszona o bonifikatę w wysokości 50%. Rokowania zaplanowano na 21 sierpnia.

Na przetarg, o czym informowaliśmy, zostały wystawione  lokale użytkowe znajdujące się w dawnej siedzibie IV Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy przy ulicy Strzelińskiej 35. Zgodnie z decyzją Rady Powiatu IV LO swoją nową siedzibę będzie miało przy ulicy Kościelnej, dlatego zarząd powiatu wystawił na sprzedaż jego dawną siedzibę przy ulicy Strzelińskiej. Wartość wszystkich wystawionych na sprzedaż części nieruchomości to nieco ponad 1,8 miliona złotych. Jest to pierwsze postępowanie przetargowe tej nieruchomości. Termin wyznaczono na 20 sierpnia.

W lipcu natomiast odbędą się pierwsze rokowania na sprzedaż działek po dawnej siedzibie pogotowia przy ulicy Westerplatte. Cena wyjściowa to ok. 1 milion złotych. Rokowania zaplanowano na 26 lipca.

opr. red.

Poprzedni artykułPółkolonie pod lupą
Następny artykułDworzec Świdnica Miasto prawie gotowy