Sprawdzają bezpieczeństwo, czystość i organizację opieki nad dziećmi. Przedstawiciele policji, straży pożarnej i sanepidu rozpoczęli kontrole półkolonii na terenie powiatu świdnickiego.
– To jeden z elementów programu „Bezpieczne wakacje” – tłumaczy Robert Topolski z KPP w Świdnicy. – Na co dzień policjanci patrolują miejsca niezorganizowanego wypoczynku, m.in. okolice rzeki, różnych zbiorników wodnych czy parków. Od dzisiaj bacznie przyglądamy się także wypoczynkowi, organizowanemu dla najmłodszych przez gminy i stowarzyszenia.
Jako pierwsze skontrolowane zostały Żarów i Zastruże. – W obu miejscowościach zajęcia wakacyjne z wyżywieniem organizuje Żarowskie Stowarzyszenie Edukacja. stwierdziliśmy, że nie ma prawie żadnych uchybień – mówi Topolski. W kolejnych dniach sprawdzone zostaną półkolonie w Strzegomiu i Świebodzicach. Kontrole potrwają co najmniej 2 tygodnie.





![Pisklęta wypadły z gniazda. Z pomocą ruszyli świdniccy policjanci [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/uratowane-pisklaki-2026.07-mix-100x75.jpg)

![Zaginął mieszkaniec Żarowa [ODNALEZIONY]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/03/policja-ilustracyjne-2023.03.06-5-100x75.jpg)


