Strona główna Wydarzenia Piękne maszyny zjadą do Świdnicy

Piękne maszyny zjadą do Świdnicy

3

Rolls Royce Phantom I Cabriolet z 1927 roku,Rolls Royce 20/25, wyprodukowany w 1935 roku, Bentley MK VI, 1950 rok, Bentley MK VI Park Ward Coupe, 1950 rok, Bentley S1 z 1958 r – ta wyliczanka miłośników motoryzacji przyprawia o szybsze bicie serca. Między innymi takie modele brały udział w ubiegłorocznym Międzynarodowym Zlocie Samochodów Rolls-Royce i Bentley. Wówczas piękne auta nie dotarły do Świdnicy, ale w tym roku, podczas piątej edycji, jednym z przystanków jest świdnicki Rynek.

To już druga wizyta zabytkowych samochodów w Świdnicy, podczas której mieszkańcy wybiorą najpiękniejszy ich zdaniem samochód. Zdobędzie on specjalny Puchar Prezydenta Miasta Świdnicy. Samochody będzie można dokładnie obejrzeć, zrobić ciekawe zdjęcia i posiedzieć w ich klimatycznych wnętrzach.

W 2010 roku puchar zdobył Rolls – Royce Corniche Cabrio z 1976 roku. Najstarszym gościem II zlotu był Rolls-Royce 20HP z 1927 roku.

Zjazd, który organizuje Rolls-Royce i Bentley Club Poland, jest częścią ogólnopolskiego V Zlotu Samochodów Rolls Royce i Bentley we Wrocławiu.

Piękne samochody będzie można oglądać na Rynku w Świdnicy w piątek, 12 lipca w godzinach 14.30-18.00.

Poprzedni artykułRockowe granie w Parku Centralnym
Następny artykułPółkolonie pod lupą