Strona główna Kultura Rockowe granie w Parku Centralnym

Rockowe granie w Parku Centralnym

2

Jedenaście dni zostało do tegorocznej „Truskawki”. W Parku Centralny oprócz wykonawców raczkujących na muzycznej ścieżce, 20 lipca wystąpią Blade Loki. Tegoroczna Truskawka organizowana jest przez grupę warsztatową „Od widza do organizatora”, która działa przy Świdnickim Ośrodku Kultury.

Truskawka to jeden z najstarszych na Dolnym Śląsku rockowy przegląd muzyczny, skierowany do młodych wykonawców, którzy stoją na samym początku swojej ścieżki kariery. W tym roku okazało się, że apetyt na występ na świdnickiej scenie mają zespoły z całej Polski. Napłynęło ponad trzydzieści zgłoszeń, m.in. z Katowic, Lubawy czy Tarnowa. Do II etapu zakwalifikowało się jedenaście z nich, a trwające od 17 do 25 czerwca głosowanie pozwoliło wybrać finałową piątkę. Najwięcej głosów otrzymał świdnicki band Guys of Destruction , tuż za nimi była Incepcja z Tarnowa, a następnie Fallenight ze Świdnicy, Trichomes z Wałbrzycha oraz Disorder ze Strzegomia.

Finałowa piątka, która otrzymała największą ilość głosów, wystąpi już 20 lipca na plenerowej scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury w Parku Centralnym. Zespoły oceniać będzie jury w składzie Tomasz Jamróg, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury, Robert „Stanley” Staniszewski, Mariusz „Strusiu” Spicera, Krzysztof „Kris” Brzeziński oraz Agata Polic, „Blade Loki”.

Gwiazdą tegorocznej Truskawki będzie wrocławski zespół Blade Loki. Wstęp na przegląd jest bezpłatny

Disorder [Strzegom]

Fallenight [Świdnica]

Guys of Destruction [Świdnica]

Incepcja [Tarnów]

Trichomes [Wałbrzych]

Poprzedni artykułSeniorzy i młodzież ramię w ramię
Następny artykułPiękne maszyny zjadą do Świdnicy