Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Seniorzy i młodzież ramię w ramię

Seniorzy i młodzież ramię w ramię

0

Wakacje u babci, oczywiście! Ale wakacje z babcią i dziadkiem na wspólnej kolonii? Niezwykły, wspólny projekt tego lata realizują młodzież i seniorzy z gminy Świdnica. 40 osób spędza wspólne wakacje w Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

Aktywni seniorzy  oraz dzieci z Gminy Świdnica zamieszkali razem, by uczyć się od siebie i wspólnie  tworzyć nietypową rodzinę – informuje Julia Calów z UG Świdnica. Rodzina liczna, choć niezwykła to czterech dziadków, szesnaście babć, dziesięciu wnuków i dziesięć wnuczek oraz ciocie i wujkowie, którzy najbliższe 10 dni spędzą na międzypokoleniowych warsztatach, w ramach których młodzi  wprowadzą seniorów w świat komputerów i pokażą, że Internet „nie gryzie” , a seniorzy podzielą się wiedzą  co gryźć, żeby dożyć sędziwego wieku.

Poranne leniuchowanie zastąpiono gimnastyką z wykorzystaniem nordic walking,  serial telewizyjny  surfowaniem po sieci, a wszystkie zadania wykonywane są  śpiewająco, bo nikt nie opuszcza zajęć muzycznych i śpiewa jak może najlepiej – opisuje Julia Calów.   Kolejne dni przyniosą ze sobą również wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Finałowa wycieczka i spotkanie przy ognisku oraz porady psychologa  scementują  zawiązane więzi pokoleniowe i poczucie  przynależności do rodziny i społeczeństwa lokalnego.

 Cykle 10 dniowych zajęć  powtórzone zostaną 3 krotnie, więc z całości projektu skorzysta 120 osób z terenów wiejskich.

Projekt KTO KOGO GRYZIE? realizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy sosny” .

Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Świdnica w zakresie dofinansowania wkładu własnego do projektów realizowanych z funduszy zewnętrznych.

Partner: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Zdjęcia UG Świdnica

Poprzedni artykułObwodnica… w polu
Następny artykułRockowe granie w Parku Centralnym