Strona główna Kultura Kto wygra świdnicką „Truskawkę”?

Kto wygra świdnicką „Truskawkę”?

0

Już jutro świdnicki Park Centralny wypełnią miłośnicy mocnego grania. Sceną zatrzęsą muzyczni debiutanci oraz gwiazda tegorocznego wydarzenia– wrocławski zespół Blade Loki. Truskawka, czyli jeden z najstarszych na Dolnym Śląsku rockowy przegląd muzyczny startuje w sobotę, o godz. 16.00.

Trichomes z Wałbrzycha, Disorder ze Strzegomia, Incepcja z Tarnowa oraz reprezentanci Świdnicy – Guys of Destruction i Fallenight – te pięć zespołów zobaczymy na scenie tegorocznej Truskawki. Grupy zawalczą o 2000 zł i występ podczas Dni Świdnicy w 2014 roku. W tym roku młodych wykonawców będą oceniać: Agata Polic (zespół Blade Loki), Krzysztof „Chris”Brzeziński (basista Ditroit, Zero Procent), Piotr „Krakus” Krakowski (gitarzysta zespołu Zakaz Wjazdu), Stanley (świdnicki wokalista) oraz Struś (perkusista m.in. grup Nicolae oraz The Floorators).

Jako ostatni wystąpią reprezentanci wrocławskiej  sceny muzyki alternatywnej – Blade Loki. Podczas tegorocznego przeglądu swoje pierwsze kroki stawiają nie tylko zespoły konkursowe. Sobota jest również sprawdzianem dla grupy warsztatowej „Od widza do organizatora”, działającej przy Świdnickim Ośrodku Kultury i koordynowanej przez wrocławską agencję Lion Stage Management. Miesiące nabywania organizatorskich szlifów przygotowań pod okiem profesjonalistów zaowocowały ponad trzydziestoma zgłoszeniami wykonawców z całej Polski oraz innowacyjnymi rozwiązaniami zastosowanymi po raz pierwszy w historii Truskawki, takimi jak choćby konferencja prasowa, która miała miejsce 9 lipca w świdnickiej wieży ratuszowej. – Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Dołożyliśmy starań, żeby Truskawka 2013 okazała się wyjątkowa nie tylko dla występujących zespołów, ale także dla zgromadzonej publiczności – zapewniają uczestnicy warsztatów. 

O godzinie 16.00 rozpoczynają się występy grup konkursowych. Każdy z zespołów ma swoje 30 minut. Ważne, że kolejność występów ustalana będzie na zasadzie losowania – stąd też dopiero w dniu przeglądu okaże się o której godzinie zagra dana grupa. By nie przegapić występu swojego faworyta, warto więc pojawić się na samym początku. Jako ostatnia wystąpi gwiazda tegorocznej Truskawki – zespół Blade Loki. Impreza potrwa do godz. 22.00.

Mocne dźwięki wprost ze sceny Parku Centralnego to nie wszystko, co przygotowali organizatorzy. Dodatkowo na chętnych czeka konkurs przygotowany wspólnie z partnerem tegorocznej Truskawki – świdnicką vegańską restauracją Loving Hut, na najciekawszą vega potrawę z grilla. Natomiast dla pierwszych widzów Loving Hut przygotuje ciastka owsiane. – Zachęcamy do zabrania własnych grillów i koców. Liczymy na wspólną zabawę pod gołym niebem w takt dobrej, rockowej muzyki. Do zobaczenia na Truskawce – dodają uczestnicy warsztatów „Od widza do Organizatora”.

Disorder [Strzegom]

Fallenight [Świdnica]

Guys of Destruction [Świdnica]

Incepcja [Tarnów]

Trichomes [Wałbrzych]

Poprzedni artykułŚwidnicki imprezownik
Następny artykułNowe autobusy już pewne