Strona główna Temat dnia „Obława” na Złotego Dzika

„Obława” na Złotego Dzika [FOTO]

5

 VI Festiwal Reżyserii Filmowej dobiegł już końca. Za nami sześć dni pokazów, spotkań z twórcami, sześć dni święta kina. Galę zamknięcia poprowadzili Renata Dancewicz i – tradycyjnie – Michał Chaciński. Złotego Dzika odebrał reżyser „Obławy”. Kryształowego – aktorka Małgorzata Kożuchowska.

Jak powiedział moment przed wręczeniem statuetki Wojciech Wójcik, przewodniczący jury: Ocenialiśmy pięć wybitnych filmów. Z tej piątki zawsze ktoś musi zwyciężyć, ale pozostałe nie są tym samym przegrane. Rzadko się to zdarza, ale czteroosobowe jury nie miało wątpliwości i powiedzieliśmy jednym głosem: Marcin Krzyształowicz! To reżyser „Obławy” wyjedzie ze Świdnicy ze Złotym Dzikiem. Wyjedzie, ale nie na długo, jak sam powiedział: Wykonałem już telefon do mojej producentki, z którą mamy bardzo konkretne plany na przyszłość. Zadecydowaliśmy wczoraj, że Świdnica będzie miała duży udział w tych planach. Właśnie takiego miasta, takiego klimatu szukaliśmy.

Przyznano także nagrodę Kryształowego Warchlaka dla reżysera najlepszego filmu amatorskiego. Okazał się nim Mateusz Głowacki („Ryszard”). Wyróżnieniami nagrodzono Aleksandrę Trepińską, Mateusza Pradelskiego i Bartka Tryznę.

Małgorzata Kożuchowska, twarz tegorocznego FRF, została uhonorowana Nagrodą za Twórczą Współpracę Aktora z Reżyserem.

Więcej o 6.Festiwalu Reżyserii Filmowej już w sobotnim wydaniu Magazynu Swidnica24.pl!

Adrianna Woźniak

 Zdjęcia Tomasz Pietrzyk

Poprzedni artykułDworzec z opóźnieniem
Następny artykułRuszył nabór do „Truskawki”