Strona główna Wydarzenia Dworzec z opóźnieniem

Dworzec z opóźnieniem

11

Nie udało się dotrzymać terminu zakończenia prac przy gruntownej modernizacji dworca Świdnica Miasto. Wykonawca dostał niemal miesiąc więcej. Powód – problemy z energetyką.

Prace miały się zakończyć 31 maja. Taką umowę miasto zawarło z drugim wykonawcą po plajcie firmy Integer, która jako pierwsza remontowała zabytkowy budynek od 2010 roku. Firma „Architekton” za 1,85 mln złotych  kończy prace, których nie zdążył wykonać „Integer”. Są to m. in. wykończenie wnętrz – głównie holu pasażerskiego, montaż instalacji wewnętrznych, w tym kurtyn przeciwpożarowych, wykonanie iluminacji oraz wykończenie elewacji budynku.

Wykonawca poprosił o przedłużenie terminu zakończenia inwestycji do 27 czerwca, ze względu na trwające procedury związane z uruchomieniem docelowego przyłącza energii elektrycznej, na co firma nie ma wpływu. Wniosek ten został zaaprobowany – wyjaśnia zmianę terminu Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy.Nadal nie wiadomo, kto zagospodaruje część restauracyjną dworca. Poprzedni najemca wycofał się. Trwaja poszukiwania kolejnego, a jak już informowaliśmy na portalu Swidnica24.pl, prowadzone sa rozmowy z restauracjami sieciowymi i lokalna gastronomią.

Dworzec to jeden z elemntów Centrum Przesiadkowego. Po przetargu od marca trwają prace przy kolejnych etapach. Firma Skanska realizuje drugą część I etapu, a także II i III etapu budowy Centrum Przesiadkowego w Świdnicy. Projekt obejmuje przebudowę ul. Dworcowej i Kolejowej, zagospodarowanie terenu wokół budynku dworca, budowę dworca autobusowego oraz przejścia podziemnego pod torami kolejowymi, które ma łączyć dworzec kolejowy z autobusowym.

Wartość projektu „Budowy Centrum Przesiadkowego” po rozstrzygniętych przetargach i uwzględnieniu kosztów przygotowania inwestycji to 21,3 mln zł, z czego aż ok. 14 mln zł ma pochodzić ze środków unijnych. Projekt ten realizowany jest w ramach działania 3.3 Transport miejski i podmiejski priorytetu 3 Rozwój infrastruktury transportowej na Dolnym Śląsku programu operacyjnego Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Poprzedni artykułWjechała w ciężarówkę [FOTO/VIDEO]
Następny artykuł„Obława” na Złotego Dzika [FOTO]