Strona główna Temat dnia Wózek to nie problem. Walczy o tytuł miss

Wózek to nie problem. Walczy o tytuł miss

32

Większość swojego 19-letniego życia spędziła na wózku. – Ale to dla niej żaden problem. Jest silna, mądra i piękna – mówi z dumą ojciec. Weronika Wróbel ze Świdnicy startuje w I Wyborach Miss Polski na wózku. O wyborze 10 finalistek zadecydują internauci. Weronika ma już prawie 2900 głosów.

Wybory to inicjatywa Fundacji Jedyna Taka, który walczy ze stereotypami dotyczącymi osób niepełnosprawnych, zwłaszcza kobiet. – Chcemy pokazać piękne kobiety poruszające się na wózku jako kobiety aktywne,  spełniające się w różnych rolach społecznych m.in. w roli matki. Kobiety pełne pasji, sił oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji własnych marzeń. Kobiety, dla których wózek nie przesądza o ich atrakcyjności. Każda z nas jest JEDYNA TAKA i nie chce być postrzegana przez pryzmat wózka inwalidzkiego – piszą organizatorzy. Wszystkie te warunki spełnia Weronika Wróbel.

Miała zaledwie 2 lata, gdy nieszczęśliwie spadła ze schodów. Doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Od tamtej pory nie chodzi. – Ale ona żyje tak, jakby wózka nie było – zapewnia ojciec, Paweł Wróbel. – Nie ma dla niej żadnych ograniczeń, realizuje swoje pasje i twardo dąży do spełnienia marzeń. Nigdy nie widziałem, by choć przez moment płakała nad swoim losem. Świetnie się uczy i zawsze chce wszystko osiągać sama, bez niczyjej pomocy. Ba, to ona pomaga innym!

Weronika jest uczennicą Technikum Ekonomicznego we Wrocławiu, w przyszłości zamierza studiować, ale marzy jej się także praca modelki. Z pasją uprawa sport. Zajęła I miejsce w kategorii juniorskiej i II w seniorskiej w Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów. Działa społecznie – odwiedza dom samotnej matki i dom dziecka, w internacie szkolnym jest przewodniczącą. – Startuję w konkursie i dla siebie, i dla innych kobiet. Chce pokazać, ze mamy prawo do tego wszystkiego, co i zdrowe dziewczyny – mówi świdniczanka.

Do konkursu Miss Polski na wózkach zgłosiło się 71 pań z całego kraju. Tylko 10 weźmie udział w finale, który zostanie zorganizowany 4 sierpnia w Ciechocinku. Wśród nagród, oprócz oczywiście korony dla miss, są stroje, kosmetyki, profesjonalna sesja zdjęciowa, turnusy wypoczynkowe i wózki o wartości 10 tysięcy złotych każdy.

Głosowanie potrwa do 23 maja. Codziennie można oddać 1 głos z jednego komputera.

Głosuj na Weronikę Wróbel TU!

 

Poprzedni artykułBędzie nowa radna
Następny artykuł„Przedwiośnie” królowało na maturze