Strona główna Temat dnia „Przedwiośnie” królowało na maturze

„Przedwiośnie” królowało na maturze

5

Zadowoleni i uśmiechnięci zdecydowanie przed czasem z pierwszego egzaminu wychodzili maturzyści z III LO w Świdnicy. Z pierwszych rozmów jest niemal jasne – zdecydowanym faworytem okazał się temat z „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. – To żelazna lektura. Naprawdę dobry temat! – śmieją się maturzyści.

– Czytanie ze zrozumieniem było znacznie trudniejsze niż na maturze, ale wypracowanie poszło mi bardzo dobrze. „Przedwiośnie” to jedyna lektura, która w miarę dobrze znałam i naprawdę się ucieszyłam – z ulgą przyznaje Marta Świdzińska. W pierwszym temacie maturzyści mogli odnieść się do patriotycznych treści w noweli „Gloria Victis” Elizy Orzeszkowej i w wierszu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Mazowsze”, drugi dotyczył rozmowy Cezarego Baryki, głównego bohatera „Przedwiośnia” , z Gajowcem o autorytetach.

W środę kolejny obowiązkowy egzamin pisemny – matematyka, w czwartek – język obcy. W całej Polsce maturę zdaje 365 tysięcy uczniów, w powiecie świdnickim – ok. 1300. Maraton potrwa do 28 maja, wyniki 28 czerwca.

Poprzedni artykułWózek to nie problem. Walczy o tytuł miss
Następny artykułŚwidnicki smok najpiękniejszy [FOTO/VIDEO]