Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnicki smok najpiękniejszy

Świdnicki smok najpiękniejszy [FOTO/VIDEO]

3

Setka dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy uczestniczyła w ósmej edycji oryginalnych – smoczych – dniach zaprzyjaźnionego, czeskiego miasta Trutnov. Spośród 16 przygotowanych na pokazową paradę smoków największe uznanie zdobył ten, przygotowany w świdnickiej pracowni.

W konkursie 4 maja wystartowały smoki z sześciu czeskich i dwóch polskich miast. Jury najwyżej oceniło wykonanie i prezentację ze Świdnicy. Smok powstał w pracowni plastycznej Agrafka Joanny Walerowicz, a ożywiły go dzieci z pracowni tanecznej Anny Trzeciak. Do Trutnova pojechały także prace plastyczne, które można oglądać w tamtejszej Galerii Draka. Utalentowani młodzi świdniczanie dali także pokaz specjalny na Mistrzostwach Czech w tańcu country.

 Wyjazd został zorganizowany w ramach finansowanego ze środków europejskich projektu  Trutnowski Smok i Świdnicki Gryf, który  realizowany jest przez Miasto Świdnica przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury i Miastem Trutnow przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Stowarzyszeniem „Trutnov – městoDRAKA”.

Poprzedni artykuł„Przedwiośnie” królowało na maturze
Następny artykułNastolatek ugodził nożem