Strona główna Polityka Prezydent wyróżniony

Prezydent wyróżniony

20

Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek wyróżniony w rankingu Samorządowy Menedżer Regionu 2012 w województwie dolnośląskim. Ranking przygotowuje redakcja dziennika „Puls Biznesu”, a uroczyste wręczenie wyróżnień miało miejsce we wtorek, 14 maja we wrocławskim Teatrze Współczesnym.

Nagroda jest dla mnie sporym zaskoczeniem, ale tym bardziej cenna, że nominację zgłaszały instytucje i samorządy. Jest to dowód, że Świdnica jest bardzo dobrze postrzegana. Na 10. samorządów nominowanych na Dolnym Śląsku uplasowaliśmy się na 5. miejscu. A warto dodać, że wszystkich miast na Dolnym Śląsku jest 91. Zwyciężył Wrocław, co pokazuje, że konkurencja była poważna – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. 

Tytuł Samorządowy Menedżer Regionu otrzymał prezydent dzięki głosom innych jednostek samorządu z Dolnego Śląska.

Jest to więc szczególny powód do dumy, gdy okoliczne gminy, miasta i powiaty właśnie w państwa mieście widzą lidera, którego działalność jest warta uznania – tłumaczą organizatorzy rankingu. 

***

Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowywany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” i firmę badawczą Millward Brown SMG/KRC. Jego celem jest wyłonienie firm i samorządów, których działalność ma szczególnie pozytywny wpływ na rozwój regionu.

Poprzedni artykułFranciszkańska się zazieleni [FOTO/VIDEO]
Następny artykułZwycięstwa LKS-u i Victorii