Strona główna Temat dnia Wiadukt z elastyczną powłoką

Wiadukt z elastyczną powłoką

24

Metalowa konstrukcja zastąpi ceglany wiadukt u zbiegu ulic Sprzymierzeńców i Polna Droga w Świdnicy. Wizualizację opublikował portal Investmap.pl. Takie rozwiązanie już w Świdnicy zastosowano podczas przebudowy na alei Brzozowej.

W najbliższych dniach zostanie rozstrzygnięty przetarg na budowę nowego wiaduktu na drodze prowadzącej nad zalew Witoszówka. Chętnych do wykonania pracy jest 6. W lutym miasto pozyskało 3.459.493 zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego, z własnych środków ma dołożyć ok. 1,5 miliona złotych, jednak ostateczna cena będzie znana po przetargu.

Wizualizacja nowej konstrukcji wiaduktu. Investmap.pl, foto Greg

Pod półkolistym wiaduktem znajdzie się miejsce na poszerzoną jezdnię, chodniki dla pieszych i ścieżkę rowerową. W tej chwili wąski przejazd wymusza ruch jednokierunkowy, a dla pieszych praktycznie nie ma miejsca. Dlaczego wybór padł na blaszak? – Zastosowanie takiej konstrukcji na stosunkowo wąskim terenie było najlepszym rozwiązaniem, co więcej o ok. 30 procent tańszym w porównaniu z tradycyjną technologią – wyjaśnia Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy. – Dodatkowo widoczne elementy zostaną powleczone elastyczną powłoką w kolorze jasnopopielatym. Jesteśmy przekonani, że realizacja inwestycji zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych i kierowców, a estetyka będzie na korzyść w porównaniu z innymi wiaduktami, które można zobaczyć w Świdnicy.

Investmap.pl

Czy rzeczywiście nowe rozwiązanie spodoba się mieszkańcom, będzie wiadomo jeszcze w tym roku. Inwestycja ma być zrealizowana do końca grudnia.

asz

Poprzedni artykułPierwsze kroki w brazylijskim jiu-jitsu
Następny artykułBayer Full na Dni Żarowa