Strona główna Sport Inne Pierwsze kroki w brazylijskim jiu-jitsu

Pierwsze kroki w brazylijskim jiu-jitsu

0

UKS Taekwon-do Gryf Świdnica zaliczył debiut w prestiżowym turnieju brazylijskiego jiu-jitsu w Polsce. XI Puchar Polski BJJ juniorów i seniorów rozegrano 18 maja w Koninie przy udziale ponad 650 zawodników z całej Polski. Barwy Świdnicy reprezentowało czterech zawodników: junior Nitaj Stelmach – kat. +89,5 kg oraz seniorzy: Kamil Madejczyk – kat. -70 kg, Damian Olszowy – kat. -76 kg i Adrian Kotus – kat -70 kg. Kierownikiem naszej ekipy był Waldemar Zdebski.

 

Pomimo bardzo wysokiego poziomu i licznie obsadzonych kategorii, świdniczanin Nitaj Stelmach zdobył brązowy medal, a walka o wejście do finału zakończyła się znikomą przewagą jego przeciwnika. Tak naprawdę naszemu juniorowi zabrakło czasu, aby „skończyć” przeciwnika duszeniem. Pozostali nasi zawodnicy nawiązali wyrównane walki, jednak z racji wysokiego poziomu rywali przegrali swoje pierwsze pojedynki. Najbliżej wygranej był Adrian Kotus, który nie dość, że przegrał raptem dwoma punktami, tracąc przewagę pod koniec walki, to jeszcze wcześniej miał okazję zakończyć pojedynek przed czasem dźwignią ramieniowo-łokciową.

Zawody w Koninie były bardzo wysoko ustawioną poprzeczką dla naszych zawodników. Biorąc pod uwagę, że treningi chwytów w świdnickim klubie prowadzone są raptem od września 2012 roku, to nasi fighterzy pokazali się na turnieju z bardzo dobrej strony, a osiągnięcie Nitaja motywuje do jeszcze większej pracy zarówno zawodników jak i trenerów.

Poprzedni artykułPotoczniak z Pucharem Świdnicy
Następny artykułWiadukt z elastyczną powłoką