Strona główna Temat dnia Rajd Świdnicki Krause w pigułce

Rajd Świdnicki Krause w pigułce [VIDEO]

9

Już tylko godziny dzielą nas od startu 41. Rajdu Świdnickiego Krause – pierwszej rundy Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i pierwszej rundy Rajdowego Pucharu Polski. Uroczyste otwarcie rajdu już w najbliższy piątek 12 kwietnia o 17.15 w świdnickim Rynku, a o 19.03 rozpoczyna się pierwszy oes prowadzony ulicami miasta.

 

Prolog poprowadzony zostanie tak jak w roku ubiegłym następującymi ulicami: ul. Śląska (start na wysokości lodowiska), Westerplatte, Matejki, Piekarska, Wyspiańskiego, Garbarska, Wyspiańskiego, Sprzymierzeńców, Polna Droga (meta na wysokości Zalewu Witoszówka).

Na starcie rajdu nie zabraknie polskiej czołówki z aktualnymi mistrzami Polski, zwycięzcami 40. Rajdu Świdnickiego Krause Kajetanem Kajetanowiczem i Jarosławem Baranem na czele. Na trasie oglądać będziemy mogli także popisy braci Michała i Grzegorza Bębenków, a także m.in. załóg Maciej Rzeźnik / Przemysław Mazur, Grzegorz Grzyb / Daniel Siatkowski, czy też Tomasz Kuchar / Daniel Dymurski.

W rywalizacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wystartuje łącznie 48 załóg – pełna lista

Na starcie Rajdowego Pucharu Polski zamelduje się również 48 załóg – pełna lista

 W celu usprawnienia i rozładowania przewidywanych spiętrzeń związanych z napływem dużej ilości kibiców przed samym startem rajdu, organizator przygotował sprzedaż Karnetów Ubezpieczeniowych Kibica, prowadzoną przez Biuro Obsługi Kibica.

Ponadto Biuro Obsługi Kibica (BOK) udziela informacji na temat Rajdu, prowadzi sprzedaż:

– oficjalnych programów Rajdu

– plakatów

– map

– pakietów kibica (komplet: program Rajdu, mapa, plakat)


Godziny i miejsce pracy BOK
:

– czwartek: 11.04.2013 r. – od 8.00 do 20.00 Świdnica,
Miasteczko Rajdowe OSiR ( Ośrodek Sportu i Rekreacji),ul. Śląska 35

– piątek: 12.04.2013r. – od 8.00 do 20.00 Świdnica,
Miasteczko Rajdowe OSiR ( Ośrodek Sportu i Rekreacji),ul. Śląska 35

– sobota: 13.04.2013 r. – od 8.00 do 20.00 Świdnica,
Miasteczko Rajdowe OSiR ( Ośrodek Sportu i Rekreacji),ul. Śląska 35

– niedziela : 14.04.2013 r. – od 8.00 do 12.00
Świdnica, Miasteczko Rajdowe OSiR ( Ośrodek Sportu i Rekreacji),ul. Śląska 35

UWAGA !

Organizator 41. Rajdu Świdnickiego Krause – 1. rundy Lotos RSMP 2013, 1. rundy RPP informuje:

Osoba posiadająca Karnet Ubezpieczeniowy Kibica, z chwilą wejścia w strefę odcinków specjalnych podlega ubezpieczeniu NW(po spełnieniu warunków z regulaminu ubezpieczenia).

Karnety Ubezpieczeniowe Kibica – 2 Etapy lub 1 Etapy – do nabycia w Biurze Obsługi Kibica (BOK) lub w punktach zlokalizowanych bezpośrednio przed trasą odcinka specjalnego.

Karty Ubezpieczeniowe Kibica:

Odcinek testowy : 12.04.2013 r. piątek – cena 10 zł

Etap 1Rajdu : 13.04.2013 r., sobota – cena 10 zł

Etap 2 Rajdu : 14.04.2013 r., niedziela – cena 10 zł

Etap I , Etap II, odcinek testowy : 12-14.04.2013r. piątek,sobota,niedziela – cena 20 zł

Uprawnia do wejścia:

– na wszystkie odcinki specjalne rajdu – Etap I i II

– odcinek testowy

– na wydzielone sektory parku serwisowego.

41. Rajd Świdnicki Krause to także szereg imprez towarzyszących, jeszcze podczas marcowej konferencji prasowej zrodził się niezwykle ciekawy pomysł zaakceptowany z uśmiechem przez prezydenta Wojciecha Murdzka. Podczas prologu na rajdowców czekać będzie „zderzenie” z fotoradarem, a dla zawodnika, który osiągnie największą prędkość czekać będzie niespodzianka. Zdjęcie z fotoradaru wyjątkowo tego dnia bez konsekwencji.

Możemy wziąć udział także w konkursie. Czym dla Ciebie jest Rajd Świdnicki Krause? Czy potrafisz wyrazić to mając do dyspozycji 41 znaków? Organizator Rajdu Świdnickiego Krause zaprasza do zabawy. Opisz  to za pomocą 41 znaków – wyślij do organizatora i wygraj rajdowy zestaw promocyjny. Wystarczy, że prześlesz treść mema na: [email protected] – a w mailu podaj swoje imię i nazwisko, adres, numer telefonu.

– Zwycięski mem zostanie wykorzystany podczas trwania rajdu na portalu społecznościowym w celach promocyjnych. Treść Mema musi zostać wyrażona przy użyciu 41 znaków, nie wliczając spacji. – Dopuszcza się wzbogacenie bądź zubożenie treści mema o 5 znaków – informuje Karol Ferenc z biura prasowego Rajdu Świdnickiego.

Nagroda składa się z: albumu Świdnicy, koszulki, kubka, dukata miejskiego oraz materiałów reklamowych związanych z 1 rundą Lotos Rajdowych Samochodowych mistrzostw Polski – 41. Rajdem Świdnickim-Krause.

W środę w Galerii Świdnickiej doszło z kolei do spotkanie rajdowców z kibicami. O tym pisaliśmy tutaj

41. Rajd Świdnicki Krause to także utrudnienia dla mieszkańców, kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Gośćmi specjalnymi tegorocznego Rajdu są legendarni polscy kierowcy rajdowi – Robert Mucha i Franciszek Aromiński. Obydwoje uczestniczyli w biciu rekordów świata przez polskiego Fiata 125p w czerwcu 1973 roku. Już w piątek będą uczestniczyć w honorowym starcie rajdu, po którym zasiądą do specjalnie przygotowanego przez Jerzego Mazura Fiata 125p i wyruszą na trasę prologu 41. Rajdu Świdnickiego Krause. Ta niesamowita załoga wyruszy na trasę około godziny 18.15 i poprzedzi start zawodników rywalizujących w pierwszej rundzie Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wraz z nimi na trasę wyruszą także Polonezy oraz Fiaty 125p. w tym rajdowe wersje uczestniczące w Rajdzie Monte Carlo, rajdowe Polonezy, a także wierna replika B-grupowego auta Mariana Bublewicza.

 

Tuż po nich – około godziny 18:30 na trasie pojawią się miłośnicy sportowych samochodów marki Subaru. Widok kilkudziesięciu Subaru Imprez podczas zeszłorocznego prologu wzbudził prawdziwy zachwyt, więc w tym roku organizator postanowił kontynuować dobrą tradycję parady miłośników tego typu aut.

 

Warto odpowiednio wcześniej przybyć na trasę, bo dzięki temu będziemy mogli oglądnąć paradę samochodów mocno związanych ze sportem samochodowym. Przywitajmy ich entuzjastycznie, a pierwszych samochodów oczekujmy już od 18:15.

 

Ceremonia uroczystego otwarcia Rajdu rozpocznie się o godzinie 17.00 na Rynku w Świdnicy. Wtedy też nastąpi premiera nowego Mercedesa CLA – przygotowana przez wieloletniego sponsora i przyjaciela Rajdu Świdnickiego Krause firmę Mercedes-Benz Frączak. Niepowtarzalna i dynamiczna sylwetka nowego samochodu w pełni pasują do określenia Niepokorny… Prezentacja Mercedesa CLA przeprowadzona podczas startu pierwszej rundy Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski to połączenie wręcz idealne – unikalne w skali naszego kraju i nie tylko. Mamy nadzieję, że to niesamowite święto motoryzacji dostarczy wszystkim wielu pozytywnych emocji. Do zobaczenia na Rynku w Świdnicy już w piątek 12 kwietnia o 17.00

Utrudnienia dla kierowców:

START i META RAJDU

W piątek, 12 kwietnia oraz w niedzielę, 14 kwietnia w świdnickim Rynku zorganizowany zostanie honorowy start i meta rajdu, w związku z tym zostaną wprowadzone ograniczenia w parkowaniu na odcinkach dojazdowych do Rynku na ul. Pułaskiego (od skrzyżowania z ul. Bohaterów Getta) oraz na ul. Długiej (od skrzyżowania z ul. Trybunalską).

MIASTECZKO RAJDOWE

W piątek, 12 kwietnia od godziny 8.00 w rejonie świdnickiego OSiR-u zamknięty zostanie odcinek ul. Śląskiej (od nowego ronda przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej do skrzyżowania z ul. Zieloną) tutaj będzie zorganizowane „Miasteczko Rajdowe”, które funkcjonowało będzie do niedzieli, 14 kwietnia do godzin wieczornych. Dla tego etapu wyznaczone zostaną objazdy, które poprowadzone zostaną ulicami:

–  od strony ul. Zielonej – ulicami: Przyjaźni, Słowiańską, Wałbrzyską, al. Niepodległości, Westerplatte lub ulicami: Przyjaźni, Kraszowicką, Bystrzycką.

– od strony ronda na ul. Śląskiej/Przyjaźni – ulicami: Śląską, Polną Drogą, Sprzymierzeńców do tras objazdów wyżej wymienionych.

W następnych dniach funkcjonowania „Miasteczka Rajdowego” czyli od soboty, 13 kwietnia do niedzieli, 14 kwietnia z ruchu wyłączony zostanie fragment ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej (na odcinku od ronda na ul. Sprzymierzeńców wraz z nowym rondem u zbiegu ul. Śląskiej z Pionierów). W tym czasie odcinek ulicy Śląskiej (od Westerplatte do ronda) będzie drogą bez przejazdu i może służyć jako miejsce do parkowania.

PROLOG

W piątek, 12 kwietnia w godzinach popołudniowych, czyli od godz. 15.00 obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju, a od godz. 17.00 drogi obejmujące prolog zostaną zamknięte. Zamknięcie potrwa do godzin wieczornych minimum do godz. 21.15. Dla obszaru miasta zajętego przez trasę odcinka specjalnego, wyznaczono objazdy poprowadzone ulicami:

– od strony ul. Zielonej – ulicami: Przyjaźni, Słowiańską, Wałbrzyską, al. Niepodległości, Wrocławską, Wodną, Kopernika, Towarową, a w stronę przeciwną: ul. Przyjaźni, Kraszowicką, Bystrzycką, Westerplatte, Towarową, Kopernika, Wodną do Wrocławskiej.

– od strony placu Wolności: ul. Zygmuntowską, Równą, Mieszka I, do Wodnej i dalej wyznaczoną trasą ulicami: Wodną, Kopernika, Towarową do skrzyżowania z ul. Westerplatte lub poprzez alternatywną trasę: al. Niepodległości, ulicami: Wałbrzyską, Słowiańską, Przyjaźni, Kraszowicką, Bystrzycką do skrzyżowania z Westerplatte.

Na ulicach, po których prowadzony będzie prolog, obowiązywać będą z wyprzedzeniem czasowym zakazy zatrzymywania z restrykcją w postaci możliwości odholowania pojazdu. W związku z tym apelujemy do kierowców, którzy korzystają z parkingów na trasie prologu o przestawianie swoich pojazdów na sąsiednie ulice. Zakazy będą dotyczyły w szczególności rejonu Placu Drzymały, Piekarskiej, Placu Ludowego, ulic: Garbarskiej, Wyspiańskiego, parkingu przy ul. Sprzymierzeńców, Polnej Drogi.

PROLOG – UTRUDNIENIA DLA PIESZYCH

Ok. godz. 18.00 zostanie zamknięte przejście dla pieszych i rowerzystów w rejonie wiaduktu przy ul. Polna Droga. Na miejscu służby zabezpieczające odcinek specjalny będą wskazywały drogę pieszym i rowerzystom.

Możliwe ominięcie wiaduktu:

– od strony zalewu Witoszówka – wzdłuż nasypu kolejowego do kładki nad potokiem Witoszówka i dalej do ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej lub ul. Piaskową, Chopina, Kościuszki do Wałbrzyskiej.

– od strony ronda na Sprzymierzeńców – trasa identyczna, ale w przeciwnym kierunku.

ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW

Od piątku do niedzieli (12-14 kwietnia) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej związane z 41. Rajdem Świdnickim – KRAUSE.

W piątek, 12 kwietnia od godz. 16.00 do godz. 24.00

Linia

Kierunek

Przystanki wyłączone
z obsługi

Przystanki zastępcze

6

Kopernika

Pl. Drzymały, Westerplatte/Bystrzycka, Jodłowa PKP

Zygmuntowska

6

Emilii Plater

Jodłowa PKP, Westerplatte/Bystrzycka, Westerplatte/Śląska,

Pl. Wolności-Równa

Wrocławska–

Pl. Wolności (skarpa)

8

Strzelińska

Pl. Drzymały, Westerplatte/Bystrzycka

Zygmuntowska, Jodłowa/Kopernika, Jodłowa/Okrężna, Jodłowa PKP

12

Wieruszów

30

Burkatów

60

Lutomia Górna

8

Prądzyńskiego

Westerplatte/Bystrzycka, Westerplatte/Śląska,

Pl. Wolności-Równa

Jodłowa PKP, Jodłowa/Okrężna, Jodłowa/Kopernika

12, 30 60

Plac

Św. Małgorzaty

 

Od piątku, 12 kwietnia od godz. 16.00 do niedzieli, 14 kwietnia do godz. 24.00

Linia

Kierunek

Przystanki wyłączone z obsługi

50

Wokulskiego

Al. Niepodległości, Pionierów Ziemi Świdnickiej,

Śląska-OSiR

52

Kopernika

Śląska-OSiR, Al. Niepodległości

 

W sobotę, 13 kwietnia

Linia

Przystanki wyłączone z obsługi

30

Lubachów, Lubachów Rest. Myśliwska, Lubachów Rest. Paprotka

41. Rajd  Świdnicki Krause

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Etap 1 – piątek, 12 kwietnia 2013 r.

Park Przedstartowy, Świdnica, Rynek 17:00
Uroczyste otwarcie Rajdu, Świdnica, Rynek 17:15
Ceremonia Startu, Świdnica, Rynek 17:30
OS 1 Świdnica 1 / 2 19:03 20:06

Etap 1 – sobota, 13 kwietnia 2013 r.
Park Serwisowy, OSiR Świdnica, ul. Ślaska 35 12:00 15:24 18:48
OS 3/6 Witoszów – Złoty Las 1 / 2 12:38 16:17
OS 4/7 Zagórze Walim 1 / 2 13:04 16:43
OS 5/8 Świerki – Kamionki 1 / 2 14:02 17:41
Meta Etapu 1, OSiR Świdnica, ul. Ślaska 35 19:33

Etap 2 – niedziela, 14 kwietnia 2013 r.

Start Rajdu do Etapu 2, OSiR Świdnica, ul. Ślaska 35 8:00
Park Serwisowy, OSiR Świdnica, ul. Ślaska 35 8:00 12:25
OS 9/12 Rościszów – Walim 1 / 2 8:53 13:33
OS 10/13 Jodłownik – Srebrna 1 / 2 9:59 14:39
OS 11/14 Kamionki – Ludwikowice 1 / 2 11:03 15:43
Meta Rajdu – Świdnica, Rynek 17:00

Rajdowy Puchar Polski

1 Runda – niedziela, 14 kwietnia 2013 r.
Start, Świdnica, ul. Śląska 35 9:15
Park Serwisowy, OSiR Świdnica, ul. Ślaska 35 13:25
OS 1/4 Rościszów – Walim 1 / 2 9:53 14:33
OS 2/5 Jodłownik – Srebrna 1 / 2 10:59 15:39
OS 3/6 Kamionki – Ludwikowice 1 / 2 12:03 16:43
Meta Rajdu, Świdnica, Rynek 18:00

Poprzedni artykułTeatralne zmagania w „Kasprowiczu”[FOTO]
Następny artykułRajdowy konkurs fotograficzny