Strona główna Wydarzenia Świebodzice Więcej na inwestycje

Więcej na inwestycje

2

O przeznaczeniu większych srodków na inwestycje Rada Miejska Świebodzic podjęła podczas ostatniej sesji. Zmiany są spore: po stronie dochodów pojawiło się dodatkowe 538 tys. zł z tytułu subwencji i dotacji, zaś po stronie wydatków inwestycyjnych przybyło ponad 3 mln złotych, „zwolnione” z poręczenia dla Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji w wyniku wygaśnięcia umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To oznacza, że już nie 12, a ponad 15 ml złotych jest w tegorocznym budżecie  Świebodzic na wydatki inwestycyjne. Tym samym wydatki na zadania inwestycyjne w tym roku przekroczą 20 % wszystkich planowanych wydatków budżetowych. 

–  Dodatkowe fundusze pozwolą na powrót do zadań, których nie udało się wykonać w 2012 roku – podkreślał na sesji burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Najważniejszym będzie bez wątpienia kompleksowe uregulowanie gospodarki ściekowej w mieście.

Dodatkowe pieniądze w kwocie 2 mln zł zostaną przeznaczone na uzbrojenie terenu w obszarze Podstrefy Świebodzice. 500 tys. zł przeznaczone będzie na bieżące remonty dróg i chodników, zaś 200 tys. zł gmina wyda na dokumentację projektową lotniska oraz budowę hangaru. 250 tys. zł umożliwi termomodernizację Przedszkola nr 2. Ucieszą się też dzieci z Osiedla Wilcza Góra – miasto wybuduje plac zabaw, na co przeznaczono 40 tys. zł. Zadowoleni będą też miłośnicy zdrowego stylu życia – w Parku Miejskim przybędzie urządzeń do ćwiczeń za kwotę 25 tys. zł – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Poprzedni artykułMagazyn Swidnica24.pl poleca
Następny artykułKomu 1% podatku? Wesprzyj Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa