Strona główna Wydarzenia Komu 1% podatku? Wesprzyj Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa

Komu 1% podatku? Wesprzyj Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa

0

Ostateczny termin złożenia zeznania podatkowego za 2012 rok mija 30 kwietnia. Przy wypełnianiu formularza warto pamiętać o wyborze organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku. Przekazanie 1% nie wymaga żadnego wysiłku. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym, pieniądze na wskazane konto przekaże Urząd Skarbowy. Jakiej organizacji pożytku ze Świdnicy i okolic można podarować skromną część podatku? Kogo wesprzeć w idei pomagania? Czekamy na zgłoszenia, informacje będą publikowane w każdą sobotę. Dane organizacji można przesyłać na adres [email protected]

Zachęcamy do przekazania 1% podatku Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Celem muzeum jest trwała ochrona dóbr kultury i tradycji z zakresu przemysłu na Dolnym Śląsku w  szczególności produkcji kolejowej, informowanie o wartościach i treściach gromadzonych zbiorów, upowszechnianie podstawowych wartości historii, nauki i kultury polskiej oraz światowej, kształtowanie wrażliwości poznawczej i estetycznej oraz umożliwianie kontaktu ze zbiorami.

Muzeum realizuje na rzecz ogółu społeczeństwa zadania publiczne, którymi są  gromadzenie dóbr kultury, katalogowanie i naukowe opracowywanie zgromadzonych muzealiów oraz przechowywanie gromadzonych dóbr kultury.
Muzeum prowadzi szeroko pojętą działalność edukacyjną dzieci i młodzieży.

Jak przekazać 1% podatku dla Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku? Obecnie to Urząd Skarbowy zajmie się przekazaniem podatku. Podatnik musi jedynie wskazać organizację, której chce przekazać część swojego podatku. Wystarczy tylko znać nazwę organizacji i numer KRS oraz wnioskowaną kwotę w druku PIT.

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
ul. Towarowa 4
58-140 Jaworzyna Śląska
nr KRS 0000225114

www.muzeumtechniki.pl

Poprzedni artykułWięcej na inwestycje
Następny artykułCo to, gdzie to? Zagadka nr 34 [KONKURS]