Strona główna Wydarzenia Komu 1% podatku? Pomóż Milence Mierzickiej

Komu 1% podatku? Pomóż Milence Mierzickiej

1

Ostateczny termin złożenia zeznania podatkowego za 2012 rok mija 30 kwietnia. Przy wypełnianiu formularza warto pamiętać o wyborze organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku. Przekazanie 1% nie wymaga żadnego wysiłku. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym, pieniądze na wskazane konto przekaże Urząd Skarbowy. Jakiej organizacji pożytku ze Świdnicy i okolic można podarować skromną część podatku? Kogo wesprzeć w idei pomagania? Czekamy na zgłoszenia, informacje będą publikowane w każdą sobotę. Dane organizacji można przesyłać na adres [email protected]

Pomóż Milence Mierzickiej ze Świdnicy

Milenka urodziła się 2 marca 2009 roku z wrodzoną wadą genetyczną. To mikrodelecja chromosomu 15, czyli tak zwany Zespół Angelmana. Choroba ta związana jest z zaburzeniem rozwoju i funkcji ośrodkowego układu nerwowego. Zespół ten nie jest zazwyczaj rozpoznawany w okresie niemowlęcym, dopiero około 6 miesiąca pojawiają się problemy rozwojowe i ujawniają specyficzne zachowania.

Do cech charakterystycznych tego zespołu należą: opóźnienie w rozwoju psychoruchowym, zaburzenia rozwoju mowy, zaburzenia ruchu i równowagi (trudności w poruszaniu się, z ataksją chodu i drżeniem kończyn),częste uśmiechanie się i napady śmiechu, łatwa ekscytacja, nadpobudliwość, problemy z dłuższą koncentracją i skupianiem uwagi. Do bardzo częstych objawów należą także napady padaczkowe, które występują przed 3 rokiem życia dziecka i są dość oporne na leczenia.

Mimo wielu problemów, z którymi zmaga się Milenka jest bardzo pogodna, chętna do kontaktów z ludźmi. Bardzo lubi towarzystwo innych dzieci. Dzięki systematycznej rehabilitacji ruchowej oraz pracy specjalistów osiągnęła już bardzo wiele, potrafi raczkować, wstawać i poruszać się przy przedmiotach, ale najwspanialsze jest to, że zaczęła stawiać pierwsze samodzielne kroki i pokonuje dystans około 20 metrów bez asekuracji. Mimo to jeszcze przed nią długa droga do pokonania. Zaczęła rozumieć znaczenie prostych słów takich jak daj, nie wolno, chodź do mnie itd. Milenka, niestety, nie potrafi zgłaszać potrzeb fizjologicznych, co wiąże się ze stałym pampersowaniem.

Z uwagi na to, że Milenka nadal w pełni nie porusza się samodzielnie bardzo ważna jest dla niej intensywna i systematyczna rehabilitacja ruchowa, ale również specjalistyczna opieka neurologa, psychologa oraz neurologopedy. Koszty pełnej kompleksowej rehabilitacji są bardzo duże, dlatego zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% swojego podatku na leczenie i rehabilitację Milenki. Fundusze, jakie zostaną zgromadzone pozwolą na dalszą rehabilitację ku sprawności Milenki oraz pozwolą na zakup niezbędnego sprzętu do rehabilitacji.

Wszystkim którzy zechcą pomóc Milence, bardzo serdecznie dziękujemy.

Rodzice

Poprzedni artykułMagazyn Swidnica24.pl poleca
Następny artykułPUE ROOM, czyli ZUS w twojej firmie