Strona główna Temat dnia PUE ROOM, czyli ZUS w twojej firmie

PUE ROOM, czyli ZUS w twojej firmie

0

Całodobowy dostęp on-line do osobistego profilu ZUS, możliwość sprawdzenia stanu swojego konta czy rezerwacja wizyty w jednostce Zakładu – te i wiele innych możliwości daje Platforma Usług Elektronicznych ZUS.  Wałbrzyski Oddział rozpoczął akcję PUE ROOM, czyli prezentację nowego portalu w firmach i instytucjach. 

Ponad 220 profili PUE to efekt wizyt ekspertów ZUS w dwóch Urzędach Skarbowych na terenie działania wałbrzyskiego Oddziału ZUS.  Możliwość założenia swojego profilu ZUS wzbudziła duże zainteresowanie wśród pracowników Urzędu. Planowane są już kolejne wizyty pracowników ZUS w firmach i instytucjach w regionie.

– Platforma Usług Elektronicznych działa od czerwca ubiegłego roku. Założenie profilu PUE trwa zaledwie pięć minut, a dzięki niemu mamy między innymi możliwość sprawdzenia, czy pracodawca zgłosił nas do ubezpieczeń społecznych i czy odprowadza za nas składki – wyjaśnia Jarosław Zając, Naczelnik Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji Oddziału ZUS
w Wałbrzychu.

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) to zestaw nowoczesnych usług, które pozwalają na wgląd w informacje zapisane na osobistym koncie w ZUS. Na koncie można m.in. wyliczyć przyszłą emeryturę przy pomocy „kalkulatora emerytalnego” czy złożyć wniosek elektroniczny.