Strona główna 112 Wycinali kawałek po kawałku

Wycinali kawałek po kawałku

8

Przez pół roku narażali mieszkańców na głuche telefony, a Telekomunikację Polską na poważne straty. Trzej mieszkańcy Wałbrzycha po kawałku wycięli aż 3 kilometry kabla.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 19 – letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna przyjeżdżał na teren powiatu świdnickiego z dwoma kolegami – mieszkańcami Wałbrzycha, z którymi wspólnie dokonywał kradzieży kabla telekomunikacyjnego – informuje Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Od maja do października 2012 roku, na odcinku Modliszów – Złoty Las ukradli ponad 3 kilometrów kabla wartości 29 tysięcy złotych na szkodę Telekomunikacji Polskiej. Kabel po odcięciu ze słupów telekomunikacyjnych opalali w lesie, a następnie uzyskaną w ten sposób miedź sprzedawali w punktach skupu złomu. Jak wynika z zeznań zatrzymanego mężczyzny, za sprzedaną miedź mieli otrzymać około 5 tysięcy złotych. 19-latkowi przedstawiono 13 zarzutów kradzieży, jego dwaj kompani od grudnia ubiegłego roku siedzą w aresztach śledczych, zostali zatrzymani do innych przestępstw.

Za czyn, którego dopuścili się mężczyźni może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł„Królik, Królik” raz jeszcze
Następny artykułByć jak Justyna Kowalczyk – sukces małej świdniczanki