Strona główna Kultura „Królik, Królik” raz jeszcze

„Królik, Królik” raz jeszcze

0

Kto jeszcze nie miał okazji, może skorzystać z szansy na obejrzenie ostatniego spektaklu Grupy Dorosłych, działającej przy Świdnickim Ośrodku Kultury w ramach Alchemii Teatralnej. Przedstawienie w sali teatralnej w Rynku rozpocznie się 25 lutego o godzinie 19.00. Bilety kosztują 15 złotych.

„Króliki kojarzą się nam z tym,że łatwo i błyskawicznie się rozmnażają…Problemy w rodzinie państwa Królików sportretowanej przez francuską dramatopisarkę Coline Serreau, a na potrzeby spektaklu zaadaptowanej przez Juliusza Chrząstowskiego mnożą się w zawrotnym tempie prokreacji króliczej, osaczają, rozgałęziają się i tworzą sieć, z której,zdawałoby się, trudno będzie się wyplątać. Powstają zaskakujące i arcyciekawe typy postaci scenicznych,choć niby jest to zwyczajna, statystyczna familia.”

Występują: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Krystyna Kowalonek, Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Alicja Żywicka, Marta Żywicka, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Kamil Gąszowski, Robert Kaśków, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch, ks.Roman Tomaszczuk.

Reżyseria i adaptacja tekstu: Juliusz Chrząstowski

Ruch sceniczny: Tomasz Dajewski

Aranżacja muzyczna: Tadeusz Szarwaryn, Dariusz Jaros

Scenografia: Robert Kukla

Poprzedni artykułJuż wiadomo, z kim zagrają juniorki MKS-u
Następny artykułWycinali kawałek po kawałku