Strona główna Sport Inne Zakończyli semestr z przytupem

Zakończyli semestr z przytupem

0

Szkoła z olbrzymią promedyczną tradycją, a od paru lat również prosportową zakończyła semestr dwiema uroczystościami, które zgromadziły tłumy. 23 stycznia w Szkole Mistrzostwa Sportowego w kolarstwie, szkole, która dołączyła do Zespołu Szkół Ponmadgimnazjalnych w Świdnicy już 10 lat  temu, z inicjatywy Samorządu Województwa Dolnośląskiego zorganizowano konferencję sportową.

 

Była to konferencja pod patronatem wicemarszałka Województwa Radosława Mołonia, który wystosował do zebranych list. Celem konferencji była promocja dyscyplin sportu, w których kształcą „marszałkowskie” szkoły. W województwie dolnośląskim są dwie takie szkoły – SMS w Świdnicy, szkolący w kolarstwie szosowym i SMS w Karpaczu, szkolący w narciarstwie biegowym i saneczkarstwie. Na konferencję przyjechali samorządowcy, trenerzy, zawodnicy oraz uzdolnieni sportowo gimnazjaliści, by porozmawiać o sporcie.

 

Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarstwa Bogdan Rzepka przedstawił najbliższe plany, kiedy to już wiosną Dolny Śląsk ma szansę stać się stolicą kolarstwa. Uczniowie/zawodnicy zaprezentowali swoje osiągnięcia i opowiedzieli  o trudach dnia codziennego i  sukcesach, które są warte każdego wyrzeczenia. Dyrektor szkoły Dorota Fortuna-Rataj nie kryła dumy ze swoich podopiecznych – szkoła odkrywa wewnętrzne mistrzostwo!

 

Dzień później szkoła we współpracy z MOPS-em zorganizowała XIV już raz Biesiadę u Babuni i Dziadunia korzystając z gościnności ŚOK-u. Tradycyjnie prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek objął patronatem tą uroczystość.  Entuzjazm,  nadzwyczajna  energia i szczera radość  świdnickich seniorów kolejny raz pokazała, że warto organizować tego typu imprezy. Występy przygotowane przez grupy taneczne Państwa Skiślewiczów oraz studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku uatrakcyjniły święto Babć i Dziadków. Uczniowie/słuchacze ZSP z kierunku terapia zajęciowa oraz kolarze z SMS-u bawili się pokonując wszelkie międzypokoleniowe bariery. Wszakże Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych to szkoła mistrzów.

 

Poprzedni artykułStypendium prezydenta na Wieżę Legend
Następny artykułPierwsze takie miejsce na Zarzeczu