Strona główna Wydarzenia Świdnica Pierwsze takie miejsce na Zarzeczu

Pierwsze takie miejsce na Zarzeczu

17

– Do tej pory do wyboru było albo podwórko, albo spotkania w domach u koleżanek – mówi 15-letnia Basia. – Tak naprawdę to nigdzie nie mieliśmy po szkole dla siebie miejsca. Dzieci i młodzież z Zarzecza już mają się gdzie podziać. Właśnie ruszył pierwszy w tej dzielnicy Osiedlowy Klub Integracyjny.

– Jeszcze niedawno była tu klasa do lekcji fizyki – pachnące nowością wnętrze pokazuje Tomasz Całka, dyrektor Gimnazjum nr 4. To właśnie w szkole znalazło się pomieszczenie wraz zapleczem do codziennych, popołudniowych spotkań dzieci i młodzieży. Remont, wyposażenie i pomoce dydaktyczne udało się kupić dzięki środkom z Urzędu Miejskiego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Wojewódzkiego. W sumie na klub przeznaczono 65 tysięcy złotych.

Placówkę poprowadzi stowarzyszenie SKSK, które od kilku lat zajmuje się organizowaniem czasu wolnego dla najmłodszych świdniczan w klubach przy ulicy Łokietka i ul. Jagiellońskiej. – Dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat mogą tu odrabiać lekcje przy wsparciu opiekunów, mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt audiowizualny, gry edukacyjne, mogą także korzystać z sali gimnastycznej gimnazjum – wylicza Miriam Gondek, kierowniczka klubów SKSK. W tej chwili jest już 15 uczestników, docelowo miejsca wystarczy dla 30-tu osób. Klub czynny jest od 14.00 do 18.00. Zajęcia są bezpłatne.

– Bardzo cieszę się, że mamy to miejsce – dodaje Basia. – Przychodzę tu prawie codziennie, bo jest miła atmosfera i mogę liczyć na pomoc opiekunów w różnych sprawach, nie tylko szkolnych. Frajdę sprawia także to, że my, trochę starsi, możemy pomagać najmłodszym dzieciom.

asz

Poprzedni artykułZakończyli semestr z przytupem
Następny artykułTrzy ciosy nożem