Strona główna Wydarzenia Świdnica Stypendium prezydenta na Wieżę Legend

Stypendium prezydenta na Wieżę Legend

2

„Wieża Legend”, to projekt, który zostanie zrealizowany w ramach stypendium prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka w dziedzinie Kultury. Ideą stypendiów jest pomoc świdniczanom w zrealizowaniu ciekawych projektów.

„Wieża Legend” to projekt, który zrealizuje Wojciech Koryciński (na zdjęciu) – nauczyciel języka polskiego w I LO im. Jana Kasprowicza w Świdnicy, pomysłodawca i współorganizator Świdnickich Śród Literackich, doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego, autor wielu artykułów o tematyce literaturoznawczej, członek Stowarzyszenia „Chiazm”. W 2010 r. debiutował powieścią kryminalną „Tajemnice ulicy Pańskiej”. Otrzymał za nią nominację do prestiżowej nagrody „Warto”, przyznawanej przez miasto Wrocław i „Gazetę Wyborczą” oraz został uhonorowany przez Prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka, Nagrodą w Dziedzinie Kultury w 2011 r.

W ramach stypendium powstanie powieść „Wieża”, strona internetowa jako rozwinięcie powieści, będą również organizowane spotkania promujące projekt. Wykorzystane zostaną legendy miejskie w połączeniu z nowoczesnymi mediami. Na stypendium od stycznia do grudnia 2013 r. przeznaczone zostanie kwota 8.900 zł – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy.

Poprzedni artykułPsiaki szukają domu
Następny artykułZakończyli semestr z przytupem