Strona główna 112 Oskarżony o pedofilię

Oskarżony o pedofilię

8

Do 15 lat więzienia grozi 22-latkowi ze Świdnicy, któremu Prokuratura Rejonowa postawiła zarzut molestowania seksualnego dwóch dziewczynek. Do sądu został skierowany akt oskarżenia. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Policje w połowie roku zaalarmowała matka 12-latki. Sąsiad dziewczynki 26 lipca 2012 roku około 20.00 podstępem zwabił ją na teren ogrodów działkowych w Świdnicy. Poprosił o pomoc w zbieraniu porzeczek, w zamian obiecał, że zaprosi ją na lody. – Na działce zaczął dziewczynkę rozbierać i dotykać w intymne miejsca – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. – Dziecko broniło się i zdołało uciec. Dziewczynka złożyła obszerne wyjaśnienia w obecności psychologa, który stwierdził, że nie konfabuluje. Maciejowi O. postawiliśmy zarzut doprowadzenia małoletniej do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym. Okazało się wkrótce, że ten sam mężczyzna w identyczny sposób mógł zachować się wobec innej, 9-letniej dziewczynki.

Rodzice drugiej z ofiar nie zdecydowali się na złożenie zawiadomienia. – W przypadku tego przestępstwa jest to warunek podjęcia śledztwa – tłumaczy prokurator. – Dlatego zdecydowaliśmy się po raz pierwszy w historii naszej prokuratury zwrócić się do sadu rodzinnego o wyznaczenie kuratora, który w zastępstwie opiekunów może złożyć zawiadomienie. Po dwóch miesiącach kurator został wyznaczony i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Z zeznań 9-latki wynikało, że Maciej O. zwabił ja do ogrodu w identyczny sposób, jak starszą koleżankę. Psycholog uznał, że dziecko nie kłamie. – Maciej O. usłyszał dwa zarzuty. Oba czyny są zagrożone karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności – dodaje Marek Rusin. Mężczyzna na proces czeka w areszcie.

asz

Poprzedni artykułOperacja „ślub”
Następny artykułPokaz specjalny: „Pokój” i „Miliard szczęśliwych ludzi”