Strona główna 112 Policjanci zlikwidowali dwie dziuple samochodowe

Policjanci zlikwidowali dwie dziuple samochodowe

18

Motocykle i części samochodowe ujawnili policjanci z Wydziału Kryminalnego w dwóch dziuplach na terenie powiatu świdnickiego. Do wyjaśnienia w policyjnym areszcie zatrzymanych zostało pięciu mężczyzn.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc czynności dotyczące kradzieży samochodów, zatrzymali pięciu mieszkańców powiatu świdnickiego w wieku od 24 do 31 lat, podejrzewanych o przechowywanie kradzionych samochodów i motocykli oraz ich rozbiórkę i sprzedawanie części – informuje Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

W trakcie prowadzonych czynności, policjanci dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 31 letniego mężczyzny. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli motocykl marki honda, pochodzący z kradzieży w Szwecji oraz motocykl BMW. Funkcjonariusze zabezpieczyli także części samochodu audi, który został skradziony na terenie Austrii i części samochodu Seat Leon.

W dwóch dziuplach na terenie powiatu świdnickiego policjanci zabezpieczyli radia samochodowe, skrzynie biegów, silniki z samochodów audi i VW około 80 poduszek powietrznych oraz wiele innych przedmiotów pochodzących z rozebranych na części samochodów.

Zarzut paserstwa, zagrożony karą do pięciu lat pozbawienia wolności, przedstawiono 31 letniemu mężczyźnie oraz zastosowano wobec niego dozór policyjny .

Sprawa ma charakter rozwojowy.