Strona główna Wydarzenia Świdnica Piłkarzyki sposobem na rozwój i bezpieczeństwo

Piłkarzyki sposobem na rozwój i bezpieczeństwo

0

Kącik gier stolikowych to sposób na rozwój komunikacji interpersonalnej i poprawę bezpieczeństwa. Na taki pomysł wpadła Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy. – Uczniowie przerwy międzylekcyjne spędzają w atrakcyjny sposób bawiąc się ze sobą i jednocześnie kształtując właściwe zachowania w grupie – mówi Violetta Skibicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6.

W ubiegłym roku na szkolnych korytarzach zorganizowano kąciki gier stolikowych. Zakupiono różnorodne zestawy gier, które umilają wolny czas. Uczniowie korzystający z gier uczą się właściwej komunikacji interpersonalnej, zgodnej z zasadami fair play rywalizacji. Najważniejsze jest jednak to, że tak spędzane przez dzieci przerwy sprzyjają poczuciu ich bezpieczeństwa w szkole.

Chcąc wyjść naprzeciw kolejnym oczekiwaniom dzieci, w ubiegłym tygodniu zakupione zostały na wszystkie piętra zestawy „piłkarzyków”. Nowe gry spotkały się z tak dużym zainteresowaniem dzieci, że podjęto decyzję o kupnie kolejnych, aby większa ilość uczniów mogła się bawić.

Okazuje się, że warto pytać najmłodszych o ciekawe pomysły. Mają ich mnóstwo, a ich zastosowanie w praktyce w przypadku „szóstki” okazało się niezwykle skuteczne w dążeniu do celu, jakim jest bezpieczna szkoła.