Strona główna Magazyn Magazyn Swidnica24.pl na weekend

Magazyn Swidnica24.pl na weekend

0

W kuchni Penelopy coraz więcej świątecznych zapachów, a półka Adrianny Woźniak powoli zapełnia się filmami na wolne wieczory. Co tym razem polecają nasze autorki? O tym w cotygodniowym wydaniu Magazynu Swidnica24.pl.

Zdjęcie Tomasz Pietrzyk

Penelopa Rybarkiewicz – Szmajduch jest szczęściarą. Nie dość, że do pomocy w swoich kuchennych czarach ma dwie urocze córki, to na dodatek weszła w posiadanie prawdziwego skarbu. Jest nim kajet, zapisany przez babcię wieloma unikatowymi przepisami. Część z nich Penelopa realizuje zgodnie z podaną recepturą, chętniej jednak traktuje je jak bazę do własnych fantazji. Tym razem przedstawia Czytelnikom pomysł na wiele odsłon tego samego świątecznego ciasta. Więcej w dziale Kuchnia.

Ada Woźniak jak co dwa tygodnie wyszukuje dla Państwa filmy “z wypożyczalni”. To obrazy często niesłusznie niedocenione, które przemknęły przez kinowe ekrany. W najnowszym odcinku historia z pogranicza melodramatu i thrillera. Jak zapewnia autorka felietonu, film “Pęknięcia” Jordana Scotta o miłości dojrzałej kobiety do nastoletniej uczennicy trzyma w napięciu i na pewno zadowoli osoby, poszukujące kina niebanalnego. Szczegóły w dziale Kino.

Dla poszukiwaczy wrażeń poza ciepłym domem wraz z portalem ZnaneNieznane.pl polecamy wyprawę w Góry Kaczawskie. O tej porze roku atrakcją są tu wyciągi i trasy narciarskie, ale można też po prostu pospacerować. czym kusi Łysa Góra, o tym w dziale turystyka.

W kolejną podróż do przeszłości zapraszamy wraz z Empikiem. Krystyna Loska czy Bożena Walter – na pewno te piękne panie z telewizyjnego okienka pamięta wielu widzów. Stanowiły klasę samą w sobie, dyktowały trendy w modzie, a przede wszystkim były profesjonalnymi prezenterkami. I właśnie tym niezwykłym ikonom dawnej telewizji poświęcona jest książka “Prezenterki”. Więcej w dziale Książka.

Na zakończenie cenne podpowiedzi i rady Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Jak kupić bezpieczną zabawkę na świąteczny prezent? Takie informacje zdecydowanie przydadzą się w najbliższym tygodniu. Szczegóły w dziale Porady.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka na Państwa w menu pod hasłem Magazyn. Miłego weekendu!