Strona główna Bez kategorii Weekend z Magazynem Swidnica24.pl

Weekend z Magazynem Swidnica24.pl

0

Dobry film? Książka? Gotowanie, a może rodzinna wycieczka? W cotygodniowym Magazynie Swidnica24.pl kilka weekendowych propozycji na spędzenie wolnego czasu.

Kaplica Czaszek w Kudowie – Czermnej jest niemal obowiązkowym punktem szkolnych wycieczek do Kotliny Kłodzkiej. Kto jednak jeszcze tam się nie wybrał, warto, by nadrobił zaległości. –  Możecie tu przeżyć chwile grozy, zastanowić się nad przemijaniem czasu, okrucieństwem i bezsensem wojen – czytamy w portalu ZnaneNieznane.pl. To murowana, barokowa kaplica z fasadą ozdobioną współczesną snycerką. „Grobowiec” mieści około 25 tysięcy ofiar wojny trzydziestoletniej (1618 – 1648), epidemii dżumy, ospy, pandemii cholery i wojen śląskich (1740 – 1763). Więcej o Kaplicy Czaszek i innych, położonych w pobliżu zabytkach oraz trasach wycieczkowych w dziale Turystyka.

Kto woli zostać w domu, nareszcie ma szansę sięgnąć po książkę tegorocznego noblisty, chińskiego pisarza Mo Yan. Dopóki nie został nagrodzony, w Polsce jego powieści były prawie nieosiągalne. Wydawcy nadrabiają zaległości i tak, m.in., dostępna jest już „Kraina wódki”. Miejscem akcji jest odległa kraina Chin – Alkoholandia. Zostaje tam oddelegowany z Pekinu śledczy Ding Gou’er w celu zbadania zagadki praktyk kanibalistycznych, których rzekomo dopuszczają się funkcjonariusze partyjni. Odurzony najznakomitszymi trunkami, ulegając namowom swych nad wyraz gościnnych gospodarzy detektyw żyje na granicy snu i rzeczywistości. Więcej w dziale Książka.

Dla tych, którzy wolą film, Adrianna Woźniak wyszperała w wypożyczalni „Kobiety z 6. piętra”, komedię łączącą wątki obyczajowe, a opowiadającą o zderzeniu świata prostych wartości ze snobizmem. Szczegóły w dziale Kino. Na deser zapraszamy do kuchni czarodziejki Penelopy. Nikt, tak jak ona, nie potrafi w najzwyklejszych, goszczących na naszych stołach niemal codziennie, warzywach, dostrzec potencjału na dania iście królewskie.  Najzwyklejsze ziemniaki, o ile nie zostały przyrządzone jako proste puree, mogą być ozdobą np. niedzielnego stołu. A jak to się robi – Penelopa dokładnie opisuje w dziale Kuchnia.

Magazyn Swidnica24.pl jak zwykle czeka na Państwa w menu pod hasłem Magazyn. Miłego i pogodnego weekendu!

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Ziemniaczane łódeczki
Następny artykułNa ratunek organom w katedrze