Strona główna Wydarzenia Świdnica TOZ w internecie pomaga zwierzętom

TOZ w internecie pomaga zwierzętom

6

Ogłoszenia o zaginionych zwierzętach, zakładka adopcyjna, informacje prawne, przydatne telefony, akcja Domy Opieki Tymczasowej. To wszystko można już znaleźć na stronie internetowej zawiązanego na nowo koła Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Portal ma pomóc w działaniach na rzecz zapobiegania bezdomności i przemocy wobec zwierząt.

To tutaj można zamieszczać apele o adopcję bezpańskich kotów czy psów, umieszczać anonse o zaginionych zwierzętach. TOZ propaguje także akcję Domów Opieki Tymczasowej, prowadzi również zbiórki karmy.

– Koło TOZ w Świdnicy tworzy grupa osób z powiatu świdnickiego, którzy chcą aktywnie zmieniać los zwierząt i chronić ich prawa. Jesteśmy jednostką terenową Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, które działa w naszym kraju już od 1864 roku i jest organizacją pozarządową, całkowicie niezależną, utrzymującą się z datków i darowizn. Nie pobieramy wynagrodzenia za naszą pracę – czytamy na stronie. –  Psy i koty w naszym regionie padają ofiarami bestialstwa i okrucieństwa. Nierzadko są skazywane na śmierć głodową, rozmnażane w haniebnych warunkach dla celów finansowych, porzucane, zaniedbywane, torturowane i opuszczone.Nasze działania skierowane są na budowanie świadomości wśród mieszkańców naszego regionu. Promujemy i organizujemy akcje mające na celu zapobieganie bezdomności zwierząt. Prowadzimy działania adopcyjne, a także akcje sterylizacyjne. Dokarmiany i pomagamy przetrwać zimę wolno żyjącym kotom („Nie zmykaj okna w piwnicy”), które stają się ofiarami, nie tylko zimy, ale również znieczulicy społecznej i okrucieństwa.

Nowa strona TOZ:

http://toz.swidnica.pl/

 

Poprzedni artykułHamlet z gwiazdami
Następny artykułSesja bez likwidacji Inwestycji Świdnickich?