Strona główna Wydarzenia Strzegom Hamlet z gwiazdami

Hamlet z gwiazdami

1

Znani aktorzy, przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, nauczyciele i uczniowie wystąpili 24 listopada w szekspirowskim Hamlecie. Przedstawienia andrzejkowe w strzegomskim LO mają już 8-letnią tradycją. Tegoroczną edycję uświetnili znani szerokiej publiczności aktorzy: Emilia Krakowska (był to dla niej 6 występ w naszym mieście), która wcieliła się w rolę królowej Gertrudy, Aleksandra Zienkiewicz jako Ofelia, Jacek Kawalec w roli tytułowego Hamleta, a także Mirosław Oczkoś grający gniewnego Laertesa.

Konwencja przedstawienia, tak dobrze do tej pory się sprawdzająca,  nie została zmieniona. W I akcie wystąpili uczniowie, w II – nauczyciele, a w III – VIP-owie. Za powodzenie przedsięwzięcia odpowiedzialny był dyrektor szkoły – Tomasz Marczak, który był scenarzystą i reżyserem przedstawienia. Dopełnieniem wyjątkowości tego dnia była obecność członków Strzegomskiego Bractwa Rycerskiego Joannitów, którzy pełnili wartę przed budynkiem szkoły.

Ideą przedstawienia – tak jak w latach ubiegłych – jest zbieranie funduszy na stypendia dla najzdolniejszych absolwentów LO. Po zakończeniu drugiego spektaklu zostały wręczone stypendia dla trzech najlepszych absolwentów – Małgorzaty Kramek, Adama Balawendera oraz Grzegorza Wołocha. Ponadto wręczono 19 statuetek dla „Przyjaciół Szkoły”. Jednym z nich był starosta świdnicki – Zygmunt Worsa, który tym razem nie wcielił się w jednego z aktorów, tylko był gościem spektaklu. Starosta dziękując za wyróżnienie, podkreślił wyjątkowość strzegomskiej szkoły i dodał, że praca wszystkich nauczycieli LO przynosi wspaniałe owoce na wielu polach.

Dodajmy na koniec, że przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Urząd Miejski w Strzegomiu w kwocie 11 tys. zł w ramach „Kampanii edukacyjnej z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom”.

Poprzedni artykułWyniki z piłkarskich boisk
Następny artykułTOZ w internecie pomaga zwierzętom